FacebookYoutubeInstagram

Pivovar je na prodej, město se zajímá o cenu

Uherské Hradiště Zprávy 6. 7. 2012
Pivovar je na prodej, město se zajímá o cenu
Foto: ilustr.

Bývalý proslulý pivovar Jarošov je na prodej! A mezi prvními se o koupi hlásí město Uherské Hradiště, které už sonduje, za kolik se chce nadnárodní koncern Heineken zchátralého areálu zbavit. Iniciativu radnice zastaví pouze dvě věci - přemrštěná kupní cena nebo případné odtržení Jarošova.

„Už jsem společnosti odeslal dopis s žádostí o podmínky, za jakých je možné bývalý pivovar koupit. O přijatelné částce odmítám spekulovat. Když ale máme případnou investici projednávat, musíme znát mantinely,“ prohlásil Stanislav Blaha, místostarosta Uh. Hradiště.

Jarošovský pivovar, který po celé republice proslavil stejnojmenný hit skupiny Argema z roku 1994, byl k mání už před šesti lety, kdy se ocitl ve veřejné dražbě. Jenže vyvolávací cena 15 milionů korun žádného zájemce nevyprovokovala. Ani město. Jelikož areál mezitím ještě více zpustl, cena musí jít podle realitních makléřů dolů... „Dovedu si představit, že cena může být od pěti do třiceti milionů. Ale třeba i víc,“ zamýšlí se Blaha. „A vlastníka jsme samozřejmě upozornili, že je ohroženo zdraví, ale i životy lidí procházejících kolem zchátralého areálu,“ doplnil.

Že by stávající kroky při zářijovém referendu o odtržení Jarošova naklonily misky vah na stranu města, odmítl spekulovat. Jedním z argumentů přípravného výboru pro osamostatnění je každopádně právě pivovar... „Vedení města nečiní nátlak na stávající majitele pivovaru, aby dřívější dominanta Jarošova našla další uplatnění. Areál chátrá čím dál víc,“ prohlásil před časem Stanislav Juriga, zmocněnec přípravného výboru. „Jarošov je stále součást Uherského Hradiště, takže je naší povinností o nabytí bývalého pivovaru usilovat. Když referendum rozhodne jinak, aktivity zastavíme,“ zdůraznil Blaha.

Kdyby město areál získalo, za prioritu považuje jeho zprůjezdnění. „Komunikace by propojila dvě části Jarošova, které jsou momentálně spojeny hlavní silnicí, což není zrovna bezpečné. A samozřejmě se nabízí i další využití, ať už v oblasti bydlení nebo obchodů. Na konkrétní využití bychom se zeptali i občanů Jarošova,“ poznamenal místostarosta.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Kauza Danaj: Spolumajiteli chybí dokumenty

Strážnice

Kauza Danaj: Spolumajiteli chybí dokumenty

V nekonečný seriál se mění kauza lodi Danaj, která je od konce loňského roku na prodej a...

6. 7. 2012
Podrazil řediteli židli soudní spor?

Uherské Hradiště

Podrazil řediteli židli soudní spor?

I když sedí v čele základní školy UNESCO, jedné z nejprestižnějších škol v Uherském Hradišti, už sedm...

6. 7. 2012
Slavnost svatých Cyrila a Metoděje

Velehrad

Slavnost svatých Cyrila a Metoděje

Slavnostní poutní mši svatou celebroval kardinál Dominik Duka. Na Velehrad tradičně dorazily tisícovky poutníků z celé republiky....

5. 7. 2012
Obnova Vinohradů skončí až v roce 2014

Uherský Brod

Obnova Vinohradů skončí až v roce 2014

Více než čtyřicet milionů korun se v posledních letech investovalo do obnovy brodského sídliště Pod Vinohrady. Většina...

5. 7. 2012
TOPlist