FacebookYoutubeInstagram

Pivovar ožil za dvacet milionů, ročně vyrobí 4 800 hektolitrů piva

Uherské Hradiště Zprávy 15. 2. 2017
Pivovar ožil za dvacet milionů, ročně vyrobí 4 800 hektolitrů piva
Foto: sal

Jarošovský pivovar se po dlouhých 19 letech vrátil na pivní mapu České republiky. Ročně vyprodukuje až 4 800 hektolitrů piva, jeho milovníkům nabídne 10 druhů piv, včetně svrchně kvašených speciálů. „Pivovar je však koncipován na maximální kapacitu dvacet tisíc hektolitrů, které chceme dosáhnout do pěti let,“ prozradil Miroslav Harašta, ředitel pivovaru.

„Gró našeho piva je místní voda, lokální suroviny ale také zaměření na přísnou hygienu ve výrobě, která nám zaručí nejvyšší kvalitu piva. I bez pasterizace garantujeme měsíční trvanlivost, během výroby totiž eliminujeme styk piva s atmosférickým vzduchem, čímž bráníme případné infikaci piva bakteriemi. A při jeho vaření vycházíme z historických receptur,“ prozradil Harašta. „Obnovu výroby piva považuji za návrat k identitě. Vždyť v Jarošově se vařilo už od roku 1688,“ připomněl Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Pivovar stál více než 20 milionů korun, povstal z „trosek“ bývalé dřevovýroby na adrese Pivovarská 303. Jen šest set metrů od bývalého pivovaru, který proslavil hit rockové skupina Argema. „S kapelou intenzivně jednáme o souhlasu používat písničku k propagaci naší značky. Snad jsme na dobré cestě,“ prozradil Harašta.

Jarošovský pivovar vypustí do světa čtyři stálice - klasickou desítku, jedenáctku Juru, dvanáctku Jarošovský ležák a čtrnáctku Šohaje. Pivo vaří z žateckého chmele a kroměřížského i záhlinického sladu. Aktuálně je k dostání hlavně v samotném pivovaru, ale i v pivotékách na Uherskohradišťsku a Zlínsku. „Čepuje se zatím jen v Buchlovicích, Bílovicích a od středy i ve vinárně v Jarošově,“ doplnil ředitel pivovaru, který zaměstnává čtyři lidi. Do konce roku se však jejich počet zvýší na sedm.

A cena? „Jarošovské pivo určitě nekoupíte v supermarketech za 6,90 korun… Ale rádi bychom spolupracovali s Makrem, které jako jeden z mála řetězců má funkční program pro lokální potraviny. Cena piva odpovídá úsilí na jeho výrobu, padesátilitrový sud dvanáctky vyjde zhruba na dva tisíce,“ prozradil Harašta.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Senátor rozdělí studentům dalších 800 tisíc

Slovácko

Senátor rozdělí studentům dalších 800 tisíc

Studenti středních a vysokých škol, zbystřete! Senátor Ivo Valenta už třetím rokem rozdává peníze ze Studijního fondu,...

15. 2. 2017
Město nezvládlo zimní údržbu. Povolalo jen minimum techniky

Uherské Hradiště

Město nezvládlo zimní údržbu. Povolalo jen minimum techniky

Únorová sněhová kalamita, která zasáhla i Uherské Hradiště, odkryla nedostatky v zimní údržbě. Společnost Hrates podle radnice...

15. 2. 2017
Na náves shlíží sněhulák

Březolupy

Na náves shlíží sněhulák

Šestimetrová sněhová mohyla se sněhulákem, to je nová atrakce Březolup. Za čtyři dny vyrostla na návsi, jejím...

15. 2. 2017
Objev! Nefersobek byl pohřben u Mendésu

hrad Buchlov

Objev! Nefersobek byl pohřben u Mendésu

Mumie vyššího státního úředníka Nefersobeka z hradu Buchlova vydala nová tajemství. Tým antropologů, lékařů a egyptologů z...

14. 2. 2017

Související

Jarošov

Adventní chvíle jedině s adventním speciálem

V Jarošovském pivovaru uvařili další speciál Jarošovská Adventní 14%. Jedná se o spodně kvašený světlý ležák s...

Slovácko

Svatý Martin přiveze speciál do Jarošovského pivovaru

V Jarošovském pivovaru započali novou tradici, která se váže ke svatému Martinovi. Každý rok chtějí z čerstvě...

Jarošov

Jarošovské pivo vám natočí sládci

V sobotu 28. září, v den svatého Václava, patrona Jarošovského piva, se od 10.00 v prostorech pivovaru...

Uherské Hradiště

Pivní maraton na náměstí oživí vizážistka

Deset druhů piva Jarošovského piva můžete v sobotu 25. května ochutnat na Masarykově náměstí v rámci čtvrtého...

TOPlist