FacebookYoutubeInstagram

Podnikatelé mají měsíc na vystěhování

Veselí nad Moravou Zprávy 8. 8. 2008
Podnikatelé mají měsíc na vystěhování

Panský dvůr - Na studii je vidět, že po opravách vznikne v centru města krásná odpočinková zóna, protože se otevře i druhá strana domu, kde se počítá s výsadbou zeleně a lavičkami.

Foto: lef
Inzerce

Rekonstrukcí Panského dvora vznikne nový sál a odpočinková zóna uprostřed města

Centrum Veselí by se mělo do dvou let změnit k nepoznání. Vedení města se totiž podařilo získat dotaci ve výši pětadvaceti milionů tři sta tisíc korun na opravu Panského dvora. Zatímco se většina obyvatel Veselí může radovat, že jejich město bude zase krásnější, několika podnikatelům vyvstaly nemalé starosti. Musí se totiž velmi rychle vystěhovat z pronajatých prostor a najít si pro své podnikání nové místo, což není vůbec jednoduché, pokud chtějí zůstat v centru.

„Všechno je zatím v jednání, takže bych se k uvedené situaci nerad vyjadřoval. Fakt je ten, že mám měsíční výpovědní lhůtu, což je šibeniční termín. Druhá věc je, že už se k nám lidé za pět let naučili chodit a teď si budou muset zvyknout, že jsme jinde. Pokud se nám tedy něco podaří sehnat. Přestěhování techniky bude navíc velmi nákladné,“ obává se majitel fotoateliéru Ladislav Mihalovics.

Stejné starosti řeší také vedoucí Centra pro rodinu Lenka Zemanová. „Teprve vloni jsme se tu zabydleli a už musíme pryč. Raději ani nevzpomínám, kolik mně to dalo práce, protože jsem všechno dělala sama s nejbližší rodinou. Dostali jsme nějaké nabídky, tak uvidíme, jak vše dopadne. Musíme ale vybírat tak, aby se k nám dostali přestárlí lidé i maminky s malými dětmi,“ připomíná vedoucí Centra pro rodinu. „Mně už se nějaká náhrada rýsuje. Věřím, že vše dobře dopadne,“ doufá majitel projekční kanceláře Stanislav Těthal.

Po dokončení oprav Panského dvora zde budou nejen nové prostory pro drobné podnikatele, ale také víceúčelový sál. Na budovu bude navíc navazovat odpočinková zóna se zelení.

„Celkové náklady se vyšplhají na šedesát čtyři a půl milionu korun. Dotace přitom tvoří čtyřicet procent, přičemž téměř sedmatřicet procent je z Evropské unie. Zbytek bude muset město hradit ze svých zdrojů,“ připomíná vedoucí odboru rozvoje města městského úřadu Josef Větříček.

Z důvodu plánovaných oprav bude na nějaký čas také přerušen provoz galerie Ve dvoře. „Naštěstí se nezavřela Městská galerie v zámeckém parku, jak bylo ještě před pár měsíci plánováno, takže se výstavy mohou přesunout tam,“ kvituje s povděkem ředitel městského kulturního střediska Marcel Řimák.

Autor: LENKA FOJTÍKOVÁ

Vaše názory

Na kole za legendárním obrazem

Uherský Brod

Na kole za legendárním obrazem

V sobotu těsně před polednem vyrazil z Uh. Brodu početný peloton cyklistů, kteří mají společný cíl. Na...

8. 8. 2008
Hejtman se starosty řešil jak pomoci obcímHejtman se starosty řešil jak pomoci obcím

Uherskobrodsko

Hejtman se starosty řešil jak pomoci obcímHejtman se starosty řešil jak pomoci obcím

Uplynulé pondělí strávil hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš část svého pracovního dne v Uh. Brodě, aby byl...

8. 8. 2008
Radnice podpořila nedoslýchavé

Uherský Brod

Radnice podpořila nedoslýchavé

Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání schválilo finanční pomoc Českému klubu nedoslýchavých HELP. Z původně požadované částky...

8. 8. 2008
Získali peníze na opravu škol

Bojkovice

Získali peníze na opravu škol

Hned tři školská zařízení v Bojkovicích se dočkají potřebných rekonstrukcí či zateplení objektů. Radnici se totiž podařilo...

8. 8. 2008
TOPlist