FacebookYoutubeInstagram

Podpoří turistiku a internet

Uherský Ostroh Zprávy 4. 1. 2009
Podpoří turistiku a internet

Spolupráce se Slovenskem - Některé obce mikroregionu Ostrožsko již navázaly úzké vztahy se svými slovenskými protějšky. Přímo na valné hromadě podepisoval např. spolupráci starosta Hluku Jan Šimčík (vlevo), za dohledu starosty Uherského Ostrohu Vlastimila Vaňka, s primátorem Nemšové Jánem Mindárem. Díky ní opraví Hlučané historické domky.

Foto: ZL

S více než osmimilionovým rozpočtem bude v příštím roce hospodařit mikroregion Ostrožsko. Prostředky chce investovat především do projektu Turistika bez hranic a do dalšího rozvoje internetové sítě. Zároveň chce ještě více prohloubit spolupráci se slovenskými protějšky.

„Spolupráce se slovenskými partnery nese své ovoce a stejně tak mikroregion Ostrožsko prokázal svou životaschopnost. V dnešní době například provozuje infocentrum a nabízí ubytování v ostrožském přízámčí,“ řekl na valné hromadě mikroregionu Ostrožsko starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Vaněk, který zároveň vytyčil hlavní body plánu pro příští rok.

„Hlavní náplní bude spoluúčast na projektu Turistika bez hranic, která si vyžádá téměř čtyři miliony korun. V jeho rámci vznikne turistický portál, nyní probíhá výběrové řízení na jeho zpracovatele a dodavatele,“ uvedl Vaněk.

Téměř tři miliony poplynou do rozpočtu internetové sítě, která v příštím roce mírně podraží. „Bohužel se staneme plátcem DPH, a budeme tak muset cenu připojení navýšit přibližně o třicet korun měsíčně. Všem našim klientům to ovšem budeme kompenzovat dalším navýšením rychlosti připojení. Ti, co si původně uzavírali smlouvu na rychlost 1 MB/s, mají nyní za stejné peníze 2 MB/s a již v 1. čtvrtletí příštího roku budou mít téměř 4 MB/s,“ vysvětlil starosta s tím, že v síti mikroregionu Ostrožsko je nyní připojeno již téměř tisíc domácností! 

Autor: zde

Vaše názory

Hasiči se přes Vánoce zapotili

Slovácko

Hasiči se přes Vánoce zapotili

Na nedostatek práce si o Štědrém dnu nemohli stěžovat hasiči ve Zlínském kraji. Zasahovali při požárech a...

4. 1. 2009
Jihomoravský kraj podpoří venkov

Jihomoravský kraj podpoří venkov

Rekordní objem peněz chce do obnovy venkova vložit Rada Jihomoravského kraje. Pro příští rok počítá s částkou...

4. 1. 2009
Strážníci se vrátí s radary zpět na silnice

Slovácko

Strážníci se vrátí s radary zpět na silnice

Alarmující stav na českých silnicích, kde prudce stoupl počet smrtelných nehod, zřejmě výrazně ovlivnil senátory při rozhodování,...

4. 1. 2009
Finanční krize Němce neodradila

Blatnice pod sv. Antonínkem

Finanční krize Němce neodradila

Ačkoliv se Slovácko čím dál více musí vyrovnávat s následky světové hospodářské krize, v Blatnici je tomu...

4. 1. 2009
TOPlist