FacebookYoutubeInstagram

Policie dál čistí region od drog. Zadržených je už 37!

Slovácko Zprávy 27. 2. 2018
Policie dál čistí region od drog. Zadržených je už 37!
Foto: Policie ČR

Cage vyčenichal v audi neznámou krystatlickou látku

Pamatujete si na loňský říjen, kdy kriminálka rozbila největší pervitinový gang, který kdy působil ve Zlínském kraji? Tehdy skončilo v policejní síti celkem 32 lidí. To všechno za rozsáhlou výrobu a distribuci pervitinu v celkem pěti varnách. Gang, jehož hlavou byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, má od minulého týdne další zadržené.

„Jde o celkem pět osob, které prokazatelně patřily do velké organizované skupiny. Počet zadržených osob v této kauze se tak zvýšil už na 37. Obviněných je nyní 31 osob, vazebně je stíháno 12 lidí,“ vypočítává Lenka Javorková, mluvčí krajské policie. „Kriminalisté zadrželi pětici osob ve věku od 22 do 62 let při lednovém zásahu na území Zlínského a Jihomoravského kraje. Dva z mužů zadrželi, vzhledem k jejich předchozí trestní minulosti, kolegové ze zásahové jednotky z Brna. Skupina, ve které je také jeden cizinec, je obviněna ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ upřesnila policejní mluvčí.

Při zátahu byl jeden z obviněných zadržen přímo ve svém voze Audi, které na tajném místě skrývalo 50 gramů krystalické látky. „S největší pravděpodobností jde o pervitin, ale to potvrdí až výsledky znaleckého zkoumání,“ přibližuje mluvčí Javorková. S nalezením látky pomohl desetiletý služební pes Cage. „Kriminalistům označil v úložném prostoru auta místo, které se zpočátku zdálo málo pravděpodobné pro uschování drogy. Specialisté tak museli část vozidla pracně rozmontovat. Jak se ukázalo, Cage se nemýlil,“ sdělila Lenka Javorková.

Případ zadržením dalších pěti lidí ještě nekončí, vyšetřování podle policejní mluvčí dál pokračuje. Pokud jde o výši trestů, třem z pětice obviněných hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, dvěma obviněným pak až dvanáct let.

Autor: ara

Vaše názory

Školáci vybrali pro umírající 10 020 korun

Kunovice

Školáci vybrali pro umírající 10 020 korun

Klobouk dolů! Školáci ze Základní školy Červená cesta v Kunovicích získali na dobročinné účely 10 020 korun....

27. 2. 2018
Už žádné tabu. Folklor je plný erotiky

Uherské Hradiště

Už žádné tabu. Folklor je plný erotiky

Erotika v lidové kultuře? Sci-fi? Kdepak. Její kroky dopodrobna mapuje stejnojmenná publikace, kterou vydává Slovácké muzeum v...

26. 2. 2018
Naganský expres čeká poslední let, 470 metrů…

Kunovice

Naganský expres čeká poslední let, 470 metrů…

Naganský expres naposledy nahodí motory, v sobotu 3. března jej čeká finální přelet na výstavní plochu Leteckého...

26. 2. 2018
Filtrovaný Jan uctí památku Jana Antonína Bati!

Uherské Hradiště

Filtrovaný Jan uctí památku Jana Antonína Bati!

Jarošovský pivovar uctí památku Jana Antonína Bati, ševce, podnikatele, vizionáře, vlastence, pokračovatele díla Tomáše Bati a rodáka...

26. 2. 2018
TOPlist