FacebookYoutubeInstagram

Policii vystřídal soud

Uherské Hradiště Zprávy 14. 12. 2011
Policii vystřídal soud
Foto: il.

Okresní soud v Uherském Hradišti je novým správcem bývalé policejní služebny. Do budovy v Hradební ulici soud přestěhoval archiv spisových dokumentů z Františkánské ulice, kde platil komerční nájem. Nově získané prostory využije i pro soudní úschovu nebo dražby.

Budova zůstává majetkem státu, soud však získal bezplatné právo na hospodaření. „Přestěhováním archivu, respektive spisových dokumentů, ušetříme ročně 420 tisíc korun, které jsme platili ve Františkánské ulici za staticky nevyhovující prostory,“ uvedla předsedkyně soudu Hana Kurfiřtová.

​Snahu získat bývalou policejní služebnu podpořila i její rychlá dostupnost ze současného sídla. Přestěhování archivu však nijak nemění plány soudu s bývalou věznicí. „Stále platí, že usilujeme o to, aby byla za finančního přispění ministerstva spravedlnosti zrekonstruována pro potřeby soudu, státního zastupitelství a probační a mediační služby v rámci uceleného výkonu justice. A samozřejmě podporujeme zájmy občanského sdružení Memoriam, aby část věznice byla využita jako pietní a pamětní místo,“ řekla Kurfiřtová.

Autor: ceh

Vaše názory

Vikýř ukrývá poselství

Kunovice

Vikýř ukrývá poselství

Jeden z vikýřů ve střeše zrekonstruovaného Panského dvora v Kunovicích ukrývá poselství budoucím generacím. Radní do něj...

14. 12. 2011
Brod chce do nájmu vlakové nádraží. Jinak nezíská dotaci

Uherský Brod

Brod chce do nájmu vlakové nádraží. Jinak nezíská dotaci

Zatupitelé Brodu nakročili k zahájení oprav vlakového nádraží a přestavby jeho okolí na dopravní terminál. Aby město...

14. 12. 2011
Statika zámku v ohrožení?

Veselí nad Moravou

Statika zámku v ohrožení?

Odvážný projekt společnosti Hydropol, který chce pod dvě strojovny veselské hydroelektrárny umístit ještě třetí turbínu, může podle...

14. 12. 2011
Medaile za vlastenectví pro učitelku z Brodu

Uherský Brod

Medaile za vlastenectví pro učitelku z Brodu

Do Brodu putuje medaile za zásluhy o šíření vlastenectví a legionářských tradic ve školní výuce. Z...

13. 12. 2011
TOPlist