FacebookYoutubeInstagram

Poutní místo láká více novomanželů

Zprávy 9. 7. 2008
Poutní místo láká více novomanželů
Inzerce

Prudký vzestup zájmu o svatební obřad na kopci svatého Antonínka eviduje v poslední době Obecní úřad v Blatnici. Již nyní má nahlášeny tři pevné termíny po dobu letních prázdnin. Svatebčané oceňují romantiku místa a také doufají, že jejich svazek bude mít dlouholetou trvanlivost.

„Naše první volba byl Antonínek, který považujeme za překrásné místo. Původně jsme byli postrašeni, že taková svatba bude velmi drahá, ale na Obecním úřadě v Blatnici jsme se dozvěděli, že se ve skutečnosti jedná pouze o desetinu předpokládané částky, takže nebylo co řešit,“ přiznala nastávající nevěsta Lucie Jakešová z Ostrožské Lhoty, která si spolu se svým partnerem vybrala za svůj šťastný den středu devátého července.

Zájem o obřad na místě, kde se dříve uzavíraly ryze církevní svazky, potvrdil i starosta Blatnice Josef Vavřík. „Ta tendence tady skutečně je. Zájem o civilní obřady na kopci svatého Antonína rychle stoupá. Jako první s tímto nápadem přišli herci z pražského divadla, kteří se rozhodli, že si chtějí říct své ano pod lipou nad studánkou. Je to příjemné místo, a tak jsme si řekli proč ne,“ vysvětlil starosta.

Nápad se rychle ujal a jak jsme se na radnici dozvěděli, další svazky jsou již domluveny na devátého a šestnáctého srpna. O možnost svatby se přitom zajímají i další.

Co od obřadu novomanželé očekávají? Především romantické prostředí a také větší jistotu, že jejich svazek opravdu vydrží. Tak jako třeba manželům Petruchovým z Hroznové Lhoty, kteří na poutním místě přibližně před rokem oslavili padesát let společného života.

„Antonínek jsme si oblíbili již ve svém mládí. Proto když jsme se rozhodovali, kde se vezmeme, dlouho jsme neváhali,“ přiznal se nám před rokem Jan Petrucha, který si ovšem s manželkou zvolil na poutním místě církevní obřad.

Autor: zde

Vaše názory

Silnice lemují mrtví ježci

Slovácko

Silnice lemují mrtví ježci

Pokud jezdíte autem, možná jste si toho všimli i vy. Silnice čím dál častěji „zdobí“ mrtvoly přejetých...

9. 7. 2008
Silnice, nebo ptáci?

Slovácko

Silnice, nebo ptáci?

Starostové na Uherskohradišťsku jsou rozhořčeni iniciativou společnosti Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu, která se snaží...

9. 7. 2008
Petice proti zápachu!

Podolí

Petice proti zápachu!

Puch jak od ropuch obtěžuje obyvatele Podolí! Neskutečný zápach linoucí se ze zemědělských pozemků, které obhospodařuje kunovická...

9. 7. 2008
Mýtné pro přespolní

Kostelany nad Moravou

Mýtné pro přespolní

Zaplaťte padesát tisíc a občané dostanou zelenou, vzkázali zastupitelé Kostelan nad Moravou okolním obcím. Jinak zůstane kostelanský...

9. 7. 2008
TOPlist