FacebookYoutubeInstagram

Při setkání vozíčkářů opět pomáhají dobrovolníci Maltézské pomoci

Velehrad Zprávy 3. 7. 2019
Při setkání vozíčkářů opět pomáhají dobrovolníci Maltézské pomoci

Ve dnech 4. - 5. července 2019 se uskuteční dvacátý ročník Dnů lidí dobré vůle, které se konají u příležitosti státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Během cyrilometodějských oslav se ve čtvrtek 4. července setkají na Velehradě již tradičně vozíčkáři nejen z České republiky.

„Na Velehradě očekáváme i letos asi 120 účastníků se zdravotním postižením zvláště z ČR, pozváni byli i zástupci vozíčkářů z Německa, Rakouska, Maďarska a Slovenska. Bez pomoci přibližně stovky dobrovolníků, kteří jsou po celou dobu setkání ochotni věnovat se organizaci a zvláště samotným účastníkům, by se akce podobného formátu vůbec nedala zrealizovat. Patří jim velké uznání,“ uvedl Michal Umlauf, koordinátor projektu.

Mezinárodní setkání vozíčkářů na Velehradě pořádá Maltézská pomoc, o.p.s., ve spolupráci s Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu Maltézských rytířů. Na účastníky čeká předem připravený program. V 16 hodin začne v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje poutní mše pro zdravotně postižené. V 17.15 hodin pak na nádvoří před ZŠ proběhne přátelské setkání se zajímavými osobnostmi. Kulturním bodem setkání bude vystoupení Pently, cimbálové muziky z Boršic. Chybět nebude ani občerstvení.

Program Mezinárodního setkání vozíčkářů vyvrcholí v 19.30 hodin benefičním koncertem Večer lidí dobré vůle. Koncert bude v přímém přenose vysílat Česká televize a Český rozhlas Zlín. Veškerou asistenční a zdravotní službu během večera zajišťuje Maltézská pomoc, český rozhlas Brno a Zlín.

Od 21. hodiny bude pro účastníky setkání připraveno příjemné posezení na nádvoří před základní školou. V případě zájmu může Maltézská pomoc zajistit ubytování, stravování a také asistenci i na následující den, tj. pátek 5. července 2019, kdy se uskuteční tradiční Národní pouť na Velehradě. Pokud se chcete setkání vozíčkářů zúčastnit, kontaktujte Jaroslavu Stoklasovou na e-mailu: moc.liamg@inaktes.darhelev , tel.: +420 605 946 306.

Další informace: www.maltezskapomoc.cz, kde také naleznete přihlášku.

Autor: Monika BABINCOVÁ

Vaše názory

Pátrání po seniorovi skončilo. Utonul v Moravě

Slovácko

Pátrání po seniorovi skončilo. Utonul v Moravě

Pátrání po dvaasedmdesátiletém muži z Napajedel, kterého jeho příbuzní viděli naposled v neděli, skončilo. „Policisté pátrali po...

3. 7. 2019
Rodina obrací po demolici každou korunu, ale sbírku odmítá

Kostelany nad Moravou

Rodina obrací po demolici každou korunu, ale sbírku odmítá

Život manželů Čepových z Kostelan nad Moravou se ani dva roky po požáru sousedního rodinného domu nevrátil...

3. 7. 2019
Obec vyděsila žena nakažená virem MERS!

Kostelany nad Moravou

Obec vyděsila žena nakažená virem MERS!

Kostelany nad Moravou byly na nohou! Pacienty v ordinaci vyděsila mladá žena, která se vrátila domů z...

2. 7. 2019
Staré Město si koupilo autobusovou zastávku. A pošle ji k zemi

Staré Město

Staré Město si koupilo autobusovou zastávku. A pošle ji k zemi

Autobusová zastávka, jakou se „pyšní“ Staré Město, je terčem jízlivého posměchu. Dřevěné torzo bývalého bufetu cestující děsí,...

2. 7. 2019
TOPlist