FacebookYoutubeInstagram

Při sousedské rvačce praskaly kosti. Do případu zasáhl i hejtman Čunek

Jalubí Zprávy 6. 2. 2019
Při sousedské rvačce praskaly kosti. Do případu zasáhl i hejtman Čunek

Jalubí se loni v létě proměnilo na několik dnů v místo, které bedlivě střežila policie. Okolí domu, který se stal dějištěm krvavé rvačky, střežila i jízdní policie. Oficiální místa chodí dodnes o události po špičkách. Snímek je pouze ilustrační, v zobrazených domech k incidentu nedošlo. O případ se intenzivně zajímal také hejtman Jiří Čunek.

Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE

Skandál z Jalubí míří k soudu! Tamní početná rodina napadla čtyři sousedy, kteří podle důvěryhodného zdroje vyvázli s otřesem mozku, zlomenou sanicí a několika žebry. V případu, do kterého se angažoval i hejtman Jiří Čunek, je osm obžalovaných, šestice čelí obvinění z výtržnictví a dva z nebezpečného vyhrožování.

„Jelikož už věc řeší soud, který má k dispozici i celý spis, nebudeme podávat žádné informace,“ reagovala Milena Šabatová, mluvčí uherskohradišťské policie.

Incident se odehrál na konci loňského srpna. Starší manželé se vraceli večer domů doprovázeni dvěma přáteli, u kterých byli na grilování. „Bydlí naproti početné rodiny, která čas od času pozve příbuzné ze široka daleka a něco slaví. Jelikož byli po desáté večerní hluční, šli je upozornit, aby se ztišili. Jenže to neměli dělat. Z oken a vrat na ně vyskákalo několik lidí a začali je mydlit hlava nehlava,“ líčí zdroj z Jalubí, jehož jméno redakce zná.

Napadení podle něj utrpěli vážná zranění. „Ani nechci domýšlet, co by se stalo, kdyby do pěti minut nepřijela policie,“ pokračuje. „Neměli žádnou šanci. Soused vyvázl se zlomenými žebry a pohmožděninami, jeho družka skončila dobitá s otřesem mozku v nemocnici a více než měsíc marodila. Další žena vyvázla se zlomenou sanicí po ráně mobilem,“ nechápe brutální útok Jalubjan
Případ ihned začala rozplétat policie, která dokonce kvůli bezpečnosti obec týden monitorovala. „Policisté na koních a se psy dohlíželi na pořádek, na pokyn Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje,“ přikývl Karel Malovaný, starosta Jalubí, podle kterého potyčkou vyústily dlouhodobé spory sousedů. „Početná rodina v domě oslavovala, sousedé je snad vyprovokovali. Ještě přitom ani nebylo deset hodin večer. Jinak jde o slušnou rodinu, jen před časem měli drobnou roztržku, když se pomlátili igelitkami,“ připomněl Malovaný.
Hejtman Jiří Čunek podle všeho využil případu pro předvolební senátorskou kampaň. „Angažoval se zákonným způsobem, jakým se může angažovat každý občan,“ opáčila Adéla Kousalová, mluvčí Zlínského kraje. „Odpovědnost za řešení situace v Jalubí má mimo případných trestných činů, což je záležitostí policie, obec. Jestli se starosta obrátí na kraj, rád mu poradím, jak dále postupovat,“ vzkázal hejtman Čunek.

Státní zástupce každopádně v lednu podal k Okresnímu soudu v Uherském Hradišti obžalobu na pět mužů a tři ženy ve věku od 32 do 67 let. Za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování jim hrozí až dva roky za mřížemi.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Nájemníci městských bytů letos za elektřinu neušetří

Uherské Hradiště

Nájemníci městských bytů letos za elektřinu neušetří

Obyvatelé Uherského Hradiště, bydlící v městských bytech, za elektrickou energii neušetří. Aspoň co se týká společných prostor...

5. 2. 2019
Penkův statek má smutný konec. Peníze už nejsou ani na demolici

Hluk

Penkův statek má smutný konec. Peníze už nejsou ani na demolici

Osud Penkova statku, zubožené historické usedlosti v centru Hluku, je a není zpečetěn. I když rozhodnutí o...

5. 2. 2019
Gymnázium nekončí! Stojí v pozadí fám boj o studenty?

Staré Město

Gymnázium nekončí! Stojí v pozadí fám boj o studenty?

Dvacet let a dost? Nesmysl! SOŠ a Gymnázium Staré Město oponu nespustí! Střední škola každopádně zažívá nelehké...

4. 2. 2019
Vinaři se brodili po kolena ve sněhu

Polešovice

Vinaři se brodili po kolena ve sněhu

Sněhová nadílka potěšila vinaře na Uherskohradišťsku, mráz a bílá peřina totiž po suchém létu přinesou do jejich...

4. 2. 2019
TOPlist