FacebookYoutubeInstagram

Příbuzní odsouzených nabízejí 300 tisíc jako odměnu za odhalení skutečných pachatelů

Uherské Hradiště Zprávy 11. 12. 2019
Příbuzní odsouzených nabízejí 300 tisíc jako odměnu za odhalení skutečných pachatelů

Miloš Zezula (vlevo) a Martin Skalický byli odsouzeni za přepadení hradišťského zlatnictví. Vrchní soud jejich odvolání zamítl, kauza nyní míří k Nejvyššímu soudu. Oba muži byli odsouzeni pouze na základě nepřímých důkazů a tvrdí, že v čase loupeže nebyli v Uherském Hradišti.

Foto: SAL, WEB, koláž DOBRÉHO DNE
Inzerce

Vrchní soud v Olomouci jejich odvolání smetl do koše! Třicetiletý Martin Skalický a dvaačtyřicetiletý Miloš Zezula ze Želetic na Hodonínsku, kteří podle obžaloby před čtyřmi lety přepadli zlatnictví v Uherském Hradišti, jsou zase o krůček blíže vězení. Odsouzení a jejich rodiny se však nevzdávají, případ poženou k Nejvyššímu soudu. Na vlastní pěst navíc rozjeli pátrání po skutečných pachatelích loupeže, za informace vedoucí k jejich dopadení nabízejí 300 tisíc korun!

„Vrchní soud potvrdil rozsudek první instance, když zcela zamítl naše odvolání. Rozsudek ještě v ruce nemáme, ale určitě využijeme všech opravných prostředků, takže podáme dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně,“ prohlásili odsouzení, kteří od prvopočátku vinu popírají a zapřísahají se, že v době loupežného přepadení zlatnictví byli od Uherského Hradiště na míle daleko.

S loupeží je navíc nespojuje žádný přímý důkaz. Jediným důkazem jsou pachové stopy. „Když zlatnictví vyloupili, byl jsem pracovně v Brně,“ brání se Skalický. „Minimálně pět svědků potvrdilo, že jsem v inkriminované době zaučoval nového dispečera a opravoval nabourané auto,“ hájí se Zezula. Jenže justice zatím jejich argumenty ignoruje... „Kriminalisté na místě činu identifikovali pět, respektive osm pachových stop obžalovaných. Podařilo se tak shromáždit ucelený řetězec nepřímých důkazů, které svědčí o jejich vině,“ tvrdí státní zástupce Leo Foltýn. Krajský soud ve Zlíně obžalované poslal na pět a osm let za mříže, jeho ortel potvrdil i odvolací soud v Olomouci.

A tak společně s rodinou rozjeli pátrání na vlastní pěst. Na facebooku založili skupinu Boj za spravedlnost a vypsali odměnu 300 tisíc korun za informace vedoucí k dopadení pravých pachatelů. „Finanční prostředky jsme složili u advokáta, který rovněž posoudí, nakolik jsou poskytnuté informace klíčové, a zrealizuje případné vyplacení odměny,“ potvrdila Eva Slováčková, přítelkyně Martina Skalického, která za neobvyklou výzvou rovněž stojí. „Obracíme se zejména na motorkáře, servisy a prodejce motorek, jestli se náhodou nesetkali s osobami, které vlastnily žlutý motocykl zn. Suzuki, na kterém pachatelé po loupeži odjeli,“ dodala Slováčková.

Ozbrojené přepadení se odehrálo 8. září 2015, pachatelé vtrhli do zlatnictví v Hradební ulici v motorkářském oblečení s maskami a přilbami na hlavách. Zezula podle obžaloby vypáčil zásuvku a cennosti dával do tašky, Skalický bral zlato a šperky z vitrín. Když prchali, zranili dva odvážné svědky, kteří se je snažili zastavit. Jeden utrpěl střelné poranění nohy, druhý měl zraněné oči od střepů z rozbitých dveří prodejny. Společně zabránili, aby si lupiči odnesli šperky za 1,2 milionu korun.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Podle kriminálky ujížděli pachatelé směrem na Brno. Svědci tvrdí opak

Uherské Hradiště

Podle kriminálky ujížděli pachatelé směrem na Brno. Svědci tvrdí opak

Stali se terčem justičního omylu, do vězení je poslal pes! Tak reagují na odsouzení Miloše Zezuly a...

11. 12. 2019
Kauza „Jídelna“: Nový případ pro policii?

Uherský Ostroh

Kauza „Jídelna“: Nový případ pro policii?

Vyhrožování, nadávky, zlé pohledy a ignorace. Tomu všemu dnes čelí Eva Kovaříková z Uherského Ostrohu. Žena, označovaná...

10. 12. 2019
Vánoce milují i kapsáři. Strážníci mají pohotovost

Uherské Hradiště

Vánoce milují i kapsáři. Strážníci mají pohotovost

Invaze kapsářů je za dveřmi! Vánoční svátky, jarmark a tradiční nákupní horečka každoročně přitahují kapesní zloděje jako...

10. 12. 2019
Jablek je méně, výrobě to nevadí

Nivnice

Jablek je méně, výrobě to nevadí

Slabá úroda jablek se letos odráží v jejich menším výkupu. Nivnická Linea, která patří na trhu k...

10. 12. 2019
TOPlist