FacebookYoutubeInstagram

„Přijeďte! V lese se prochází černoch“

Uherskobrodsko Zprávy 4. 9. 2018
„Přijeďte! V lese se prochází černoch“
Foto: Ilustrační foto

Afričtí migranti se chovají doslova jako zvířata. Z Česka k nám proudí stále víc ilegálních migrantů, zlobí se bavorský ministr. Česko dá na migranty 25 milionů Bosně, komise zaplatí 155 tisíc za vyloděného uprchlíka. Uprchlíci to dál zkoušejí: Přes hranice se propašovali sovětskou „Andulou“. Je zapotřebí v Česku vytvořit takové podmínky, aby se sem migranti báli. To jsou jen namátkou vybrané titulky českých papírových nebo internetových novin. Řada z nich vzbuzuje představu, že Česko má s migranty akutní problém. A ve skutečnosti není jen tranzitní zemí, ale místem, které se pro nezvané hosty stává novým domovem.

„Lidé jsou tak ovlivněni, že to až není možné,“ říká Petr Jaroš, mluvčí krajské policie ve Zlíně. Právě na policii volají lidé často s tím, že se v jejich okolí pohybují podezřelí lidé tmavé pleti. „Třeba ve středu 23. srpna zavolala jedna paní z Uherskobrodska, že potkala na lesní cestě černocha,“ vrací se Jaroš k poslednímu z „velkých případů“. „Ve skutečnosti samozřejmě nešlo o žádného migranta, ale o muže z jedné africké země, který čeká na azyl v Německu a vlastní platné povolení k pohybu v zemích Unie. Jenomže na sociálních sítích měla tato zpráva zcela jinou podobu. Někdo přidal k fotografii policisty, který muže kontroloval, poznámku, že „to ještě nic není“. Že další černoši jsou na Brodsku. A někteří si měli na jisté benzince plnit tašky potravinami, samozřejmě bez placení. I to nebyla pravda…,“ dodal policejní mluvčí.

Na policii se kvůli migrantům obrátil také brodský starosta Patrik Kunčar. „Vzhledem k tomu, že na FB kolovaly různé informace a fotografie, se na mě následně obrátilo několik lidí s dotazem, co je na tom pravdy. Kontaktoval jsem proto Policii ČR a bylo mi oficiálně sděleno, že před několika dny byl kontrolován pouze JEDEN migrant z centrální Afriky, který zde ale byl legálně,“ uvedl na svém facebookovém profilu starosta Kunčar.

I když jsou telefonáty na policejní služebnu nebo tísňovou linku často poněkud „přitažené za vlasy“, policie se jimi kvůli jejich evidenci zabývat musí. „Někdy jsou ale občané až velmi všímaví,“ poznamenal k tomu mluvčí Petr Jaroš.

Autor: ara

Vaše názory

Strojírny dostaly už druhou pokutu. Zase porušily zákon na ochranu ovzduší

Uherský Brod

Strojírny dostaly už druhou pokutu. Zase porušily zákon na ochranu ovzduší

Slovácké strojírny Uherský Brod přišly letos už o půl milionu. Důvodem je opakované porušení zákona na ochranu...

4. 9. 2018
V Uherském Ostrohu plánují podzemní dráhu, letiště i sklad jaderného odpadu

Uherský Ostroh

V Uherském Ostrohu plánují podzemní dráhu, letiště i sklad jaderného odpadu

Předvolební politická recese baví Uherský Ostroh! Ostrožský Impuls 2010 totiž na voliče vyrukoval s pořádnou dávkou humoru,...

4. 9. 2018
Vzhůru na Pepčín!

Drslavice

Vzhůru na Pepčín!

To nejlepší na závěr. V případě Drslavského léta, devítidílného prázdninového seriálu kulturních a společenských akcí, to platí...

4. 9. 2018
Signatáři petice jsou jako na trní. Schválí dnes zastupitelé prodej jejich bytů?

Uherské Hradiště

Signatáři petice jsou jako na trní. Schválí dnes zastupitelé prodej jejich bytů?

Dnešek je pro obyvatele bytového domu na Průmyslové ulici v Uherském Hradišti dnem D. Zastupitelé si totiž...

3. 9. 2018
TOPlist