FacebookYoutubeInstagram

Projekt Soutěž a podnikej nabízí studentům rozjezd vlastní firmy

Slovácko Zprávy 5. 9. 2016
Projekt Soutěž a podnikej nabízí studentům rozjezd vlastní firmy

Jednou z odměn pro vítěze je také cesta do Chicaga

Foto: ilustr. web

Založit si vlastní firmu ještě v čase středoškolských studií? Žádný problém. Podmínek k tomu je několik, přičemž žádná není nesplnitelná. Prvním krokem je přihlásit se do projektu „Soutěž a podnikej“, dalším pak představit vlastní podnikatelský záměr a ověřit si jeho funkčnost na opravdovém trhu za asistence zkušených mentorů a porotců. A odměna pro vítěze? Rozjezd vlastního start-upu a cesta do Chicaga.

„Princip soutěže je jednoduchý. Maximálně tříčlenné týmy studentů středních škol se zaregistrují na stránkách www.soutezapodnikej.cz a popíšou svůj podnikatelský záměr. Může to být naprosto cokoliv. Ideální ovšem je, pokud nápad řeší nějaký problém, kterého si ve svém okolí všimli. Následně odborná porota posoudí všechny nápady a z každého regionu vybere týmy, které budou mít šest týdnů, aby nápad promyslely a dopracovaly,“ popisuje princip soutěže její spoluzakladatel David Friedl.

Každý tým, který postoupí z regionálního kola, přivede do finále přiřazený mentor. Jeho úkolem je pomáhat studentům v přípravě prezentace podnikatelského záměru.

Na vítěze tříčlenného finále, které se uskuteční v lednu 2017, čeká kromě série školení a služeb v hodnotě 40 tisíc korun na rozjezd podnikání i desetidenní cesta do Chicaga. „Tam je pro vítěze připraven nabitý program. Podívají se na univerzity, kde se budou moci zúčastnit seminářů a zažít atmosféru amerických vysokých škol. Dále se podívají do řady zajímavých firem a budou moci představit svůj nápad na americkém trhu. Bydlet navíc budou u českých krajanů, kteří ve Spojených státech dlouhodobě působí a mohou poskytnout zajímavý pohled do americké kultury,“ uvedl Martin Vítek, druhý ze zakladatelů. „Vystudoval jsem vysokou školu ve Spojených státech a tento typ projektů byl naprosto běžnou součástí výuky. Učili jsme se hlavně z praxe a vlastních chyb,“ dodal Vítek.

Autor: ara

Vaše názory

Nadace znovu navýšila grantovou podporu!

Zlínský kraj

Nadace znovu navýšila grantovou podporu!

Oblast školství a zájmové činnosti ve Zlínském kraji získala v pátek večer téměř dva miliony korun. Tato...

5. 9. 2016
Rekonstrukce ZUŠ přijde na 66 milionů. Co na to zastupitelé?

Uherské Hradiště

Rekonstrukce ZUŠ přijde na 66 milionů. Co na to zastupitelé?

Bouřlivá diskuze zřejmě čeká zastupitele města Uherské Hradiště na dnešním čtrnáctém zasedání. Na přetřes se totiž dostane...

5. 9. 2016
Bezdomovkyně uráží. Strážníci si neví rady

Uherské Hradiště

Bezdomovkyně uráží. Strážníci si neví rady

I když před časem porodila, mateřské povinnosti jí jsou úplně cizí. Dítě její život naruby nepřevrátilo, nadále...

4. 9. 2016
V bývalém zdravotním středisku má být i tiskárna

Slavkov

V bývalém zdravotním středisku má být i tiskárna

Dům služeb, který vznikl ve Slavkově z bývalého zdravotního střediska, se možná bude rozšiřovat. Buď přímo v...

2. 9. 2016
TOPlist