FacebookYoutubeInstagram

Proměna aquaparku začne v roce 2021, otazník nad Koupelkami visí dál

Uherský Brod Zprávy 4. 12. 2019
Proměna aquaparku začne v roce 2021, otazník nad Koupelkami visí dál

Takto si architekti představují proměnu brodského aquaparku Delfín.

Foto: VIZUALIZACE - WWW.UB.CZ
Inzerce

My rozšíříme areál aquaparku Delfín o venkovní bazény, brouzdaliště, skluzavky, herní prvky a dětský bazén. Přidáme k tomu i hřiště na plážový volejbal, krytý výcvikový bazén a parkovací dům pro 180 aut. Naši nástupci, kteří přijdou po volbách na podzim 2022, pak rozhodnou o tom, jestli starý plavecký areál Koupelky půjde k zemi, nebo pojede dál. Taková je představa současné politické reprezentace Uherského Brodu, která si proměnu aquaparku naplánovala na roky 2021 a 2022.

Vedení města uspořádalo na „obhajobu“ svého záměru veřejné projednání, které minulou středu přilákalo do Domu kultury na 130 lidí. Jakkoliv se může zdát, že nejde o velkou účast, v porovnání s ostatními veřejnými debatami jde o více než desetinásobek obvyklé účasti. Což je doklad, že téma obou koupališť je pro obyvatele velmi živé.

„Je nám jasné, že město si jde za svým a změny v areálu aquaparku uskuteční. Ani my nejsme v jádru proti stavbě, což je nám často podsouváno. My se bouříme proti tomu, že město uvažuje o tom, že po dokončení prací u Delfína zruší Koupelky,“ řekl za 1 600 signatářů výzvy za vyhlášení referenda o budoucnosti Koupelek Richard Kastner, spoluautor dokumentu. A dodal: „Chceme proto s městem debatovat a nabídnout řešení, aby Koupelky mohly dál fungovat. Problém s nevyhovujícími toaletami by mohla vyřešit mobilní WC, k našim návrhům patří i vylepšení parkování. Chceme, aby město dalo šanci lidem, ať sami rozhodnou, jestli budou chodit dál plavat do Koupelek, nebo do aquaparku.“

Pokud by ke zrušení Koupelek došlo, areál by v husté zástavbě mohl nahradit další dům, třeba ten se sociálními službami nebo bytovka. „Je předčasné o tom dnes hovořit, ale osobně si něco podobného dokážu představit,“ poznamenal už dřív místostarosta Petr Vrána.

Změny u CPA Delfín jsou nyní ve fázi projektu. V novém roce 2020 má následovat získání územního rozhodnutí, stavebního povolení a veškeré dokumentace potřebné k zahájení stavby. Začátek prací má následovat v roce 2021. Město sice volné peníze nemá, avšak ve finančním výhledu si v předstihu vyčlenilo 74 milionů korun bez DPH.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Dálnice D55 má zelenou, v akci už jsou archeologové

Babice, Staré Město

Dálnice D55 má zelenou, v akci už jsou archeologové

Dvacet let čekání skončilo, stavba dálnice D55, která odlehčí přetížené dopravě na Slovácku, zvedla oponu! Pracovní stroje...

4. 12. 2019
Vztek rodičů, za parkování u školy dostávají pokuty

Uherské Hradiště

Vztek rodičů, za parkování u školy dostávají pokuty

Dopravní chaos zavládl u Základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti. Na vině je probíhající rekonstrukce školního...

3. 12. 2019
Školáci nadýchali 0,6 promile, jeden skončil v nemocnici

Slovácko

Školáci nadýchali 0,6 promile, jeden skončil v nemocnici

Alkohol na diskotékách teče proudem! Ve velkém mu přitom holdují také školáci a mladiství, kteří jsou často...

3. 12. 2019
Sedm let vedl největší organizaci Zlínského kraje. Ze dne na den byl na dlažbě

Uherské Hradiště

Sedm let vedl největší organizaci Zlínského kraje. Ze dne na den byl na dlažbě

Porušení zákoníku práce a vrácení 5 dotačních milionů, to jsou hlavní důvody odvolání Bronislava Vajdíka z pozice...

2. 12. 2019
TOPlist