FacebookYoutubeInstagram

Proměna stála osm milionů

Staré Město Zprávy 27. 8. 2008
Proměna stála osm milionů

Hřiště láká - Moderní herní prvky hřiště v Michalské ulici si získávají na oblibě.

Foto: ceh
Inzerce

Děti ve Starém Městě mají nové hřiště, rodiče zas dvojnásobné parkovací kapacity

Radnice ve Starém Městě vyslyšela nářky obyvatel ulice Michalská a od základu změnila její podobu. Rekonstrukce „vysála“ z městské pokladny osm milionů korun. Jejím výsledkem je nová příjezdová silnice, chodníky, osvětlení, rozšíření parkovacích ploch a dětské hřiště, které je však terčem mírné kritiky.

„Vyhrají si na něm pouze větší děti. Pro menší chybí pískoviště a kládová houpačka. Na hřišti jsou sice dvě závěsné houpačky, ale bez bezpečného sedátka,“ vzkazuje na radnici Monika, maminka dvou malých dětí. „Jinak se ale městu rekonstrukce povedla, hlavně rozšíření parkovacích ploch už ulice potřebovala jako sůl,“ doplnila.

Jestliže pískoviště se rodiče nedočkají, výměna sedátek u houpaček není vyloučená. „Určitě je to pro nás inspirace, námět k zamyšlení. U jedné houpačky zřejmě sedátko vyměníme, aby se mohly zhoupnout menší i větší děti,“ zvedá hozenou rukavici Josef Bazala, starosta Starého Města. S absencí pískoviště si však neporadí, i kdyby sebevíc chtěl. Na jeho umístění prostě neexistuje dostatečný prostor. „Na sídlišti bylo pískoviště u sportovního hřiště, jenže záplavy před jedenácti lety jej zničily a o jeho obnovení jsme neuvažovali. Už kvůli tomu, že na hřišti kluci hrají fotbal a jiné míčové hry. Dětem na pískovišti by hrozilo zasažení balonem,“ vysvětlil starosta. Jiné situování dětského hřiště za čtvrt milionu korun podle něj znemožnily inženýrské sítě. „Alternativy nám vždycky roznesli na kopytech vodaři nebo plynaři,“ tvrdí první muž Starého Města.

Radnice přistoupila k regeneraci „sídliště“, kde bydlí zhruba 350 lidí, hlavně ale z důvodu žalostné komunikace, chybějících chodníků a omezených parkovacích možností. „Silnice byla skutečně ve velmi špatném stavu, zničená od povodní v roce 1997. Za jedenáct let prošla jen drobnými úpravami, byla záplatovaná betonem a po rekonstrukci kanalizace si navíc na několika místech začala sedat,“ potvrdil Bazala. Obyvatele trápil i akutní nedostatek parkovacích ploch. „Snažili jsme se maximálně vyjít vstříc jejich požadavkům, protože byly oprávněné. Parkoviště bylo poddimenzované. Počet míst se aktuálně zdvojnásobil, byť možná i trochu na úkor zeleně, ale takové bylo přání lidí,“ podotkl starosta. O definitivní tečku za rekonstrukcí se postarají sadové úpravy a propojení s ulicí Velkomoravskou.

Itinerář regenerace sídlišť však ještě není ani zdaleka u konce, už na sklonku roku se rozjedou práce na největším staroměstském sídlišti Kopánky. Jeho proměna přijde na pětatřicet milionů korun.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Pacienti zaplatili už deset milionů

Uherské Hradiště

Pacienti zaplatili už deset milionů

Už skoro deset milionů korun vybrala od pacientů Uherskohradišťská nemocnice na regulačních poplatcích. Peníze putují na obnovu...

27. 8. 2008
V obci stále padesátkou

Velehrad

V obci stále padesátkou

Zastupitelé poutního Velehradu usilují o snížení rychlosti v úseku od levotočivé zatáčky před archeoskanzenem po křižovatku na...

27. 8. 2008
Osvětimanský Bartoněk senátorem?

Osvětimany

Osvětimanský Bartoněk senátorem?

Osvětimanský starosta Josef Bartoněk je novým kandidátem do senátu za hnutí Nezávislých starostů pro kraj (NSK) ve...

27. 8. 2008
Rekonstrukce výuku nenaruší

Uherský Brod

Rekonstrukce výuku nenaruší

Rozsáhlá rekonstrukce týkající se především izolačních prací probíhá právě v těchto dnech na Základní škole Na Výsluní....

27. 8. 2008
TOPlist