FacebookYoutubeInstagram

Radnice ročně napumpuje do hřišť 2 miliony

Uherské Hradiště Zprávy 6. 1. 2017
Radnice ročně napumpuje do hřišť 2 miliony
Foto: ilustr. web

Dětská hřiště v Uherském Hradišti vysílají S.O.S., nejlepší léta už mají za sebou. Většina je ve špatném stavu, některé dřevěné prvky jsou ztrouchnivělé, jiné se rozpadají a potřebují vyměnit. Město už proto připravuje jejich rozsáhlé opravy, za které každé léto až do roku 2022 zaplatí dva miliony korun.

„Impulsem pro zmapování dětských hřišť byly množící se stížnosti od obyvatel, kteří upozorňovali na špatný stav většiny z nich a také na absenci moderních herních prvků jako lanových pyramid, věží nebo lezeckých stěn, které vesměs dřevěná hřiště výrazně zatraktivní,“ prozradil František Elfmark, radní Uherského Hradiště.

Radnice ještě mezi rodiče mateřských a základní škol rozdala tisíc dotazníků a čekala na zpětnou vazbu. I když se vrátilo jen 296 vyplněných anketních lístků, brněnský architekt Karel Bařinka, který „mapu“ dětských hřišť vyhotovil, jejich připomínky neopomněl. „Koncepce mapuje všech čtyřiapadesát dětských a jednadvacet sportovních hřišť ve městě, nezabývá se však pouze jejich stavem, ale třeba i rozmístěním, docházkovou vzdáleností nebo zkoumá věkovou skupinu, která je navštěvuje, což je důležité s ohledem na herní prvky,“ popsal Elfmark stručně dokument, ze kterého radnice bude při revitalizaci vycházet až do roku 2027.

V příštím roce se dočká šest dětských hřišť, včetně jednoho sportoviště. Jako první přijde na řadu hřiště Pod Lipkami v Sadech a po něm Na Splávku v centru města. Pomyslný žebříček radnice sestavila podle stavu, ale taky nejhlasitější kritiky obyvatel. „V rozpočtu máme nově dva miliony korun právě na opravu dětských hřišť a se stejnou částkou počítáme až do roku 2022. Koncepce počítá se zrušením maximálně dvou dětských hřišť a jednoho sportoviště,“ dodal Elfmark, který za první vlaštovku revitalizace označil dětské hřiště v Bastionu, kde dřevěné prvky nahradily pozinkované.

Autor: ceh

Vaše názory

Vandalové trápí Kunovice, neštítí se ničeho

Kunovice

Vandalové trápí Kunovice, neštítí se ničeho

V Kunovicích se rozmáhá vandalismus, radnice počítá škody, které jdou do statisíců. Vandalové rozbíjejí lampy veřejného osvětlení,...

6. 1. 2017
Penzistům pomůže Seniortaxi

Uherský Brod

Penzistům pomůže Seniortaxi

Jednotnou cenu 20 korun budou platit penzisté z Uherského Brodu, kteří si zavolají na cestu po městě...

5. 1. 2017
Podobu sídliště určila i anketa mezi lidmi

Uherské Hradiště

Podobu sídliště určila i anketa mezi lidmi

Sídliště 28. října v Uherském Hradišti se konečně dočká rekonstrukce, která prostranství vtiskne důstojnou podobu. Nová tvář...

5. 1. 2017
Radní lidem nevyhověli, stromy přežijí

Polešovice

Radní lidem nevyhověli, stromy přežijí

Hřbitov v Polešovicích o zeleň nepřijde. Žádost šesti lidí o pokácení všech listnatých stromů radní smetli ze...

5. 1. 2017
TOPlist