FacebookYoutubeInstagram

Radnice vydělá velký balík! Lukrativní pozemky prodá v dražbě

Staré Město Zprávy 13. 9. 2017
Radnice vydělá velký balík! Lukrativní pozemky prodá v dražbě
Foto: vizualizace - MÚ Staré Město

Účet Starého Města se nafoukne minimálně o 23,3 milionu korun. Ale třeba i o čtyřicet milionů… Radnice už totiž odtajnila ceny zasíťovaných pozemků v areálu bývalého Školního hospodářství určených k výstavbě rodinných domů. Jelikož 9 871 metrů čtverečních prodá ve veřejné dražbě, přijde si asi na slušný balík.

I když se očekávala vášnivá diskuze, zastupitelé „odklepli“ ceny pozemků s ledovým klidem. Za několik minut nebylo co řešit. Jejich verdikt? Za pozemek pro řadovou zástavbu zájemce zaplatí 1 700 korun, pro samostatně stojící rodinné domy pak 2 200 korun za metr čtvereční. „S prodejem jednotlivých parcel počítáme v září, vydražíme je veřejně obálkovou metodou. Schválené ceny jsou ceny minimální a bez daně,“ zdůraznil Josef Bazala, starosta Starého Města. „Někomu se cena možná zdá příliš vysoká a přemrštěná, ale je nutné si uvědomit, že jen za demolici bývalých budov školního statku, vybudování inženýrských sítí a dokončení budoucích komunikací i chodníků zaplatíme více, než získáme prodejem pozemků,“ dodal starosta. Do ceny pozemků se navíc podle něj nepromítla kupní cena, kterou radnice zaplatila Zlínskému kraji za obchodní podíl ve společnosti Školní hospodářství.

„Jelikož jdou pozemky do dražby, tak obyčejní lidé nemají příliš šanci. Pozemky skoupí bohatí podnikatelé, což je ale asi záměr města,“ myslí si však někteří obyvatelé. „Cena za zasíťované parcely je přiměřená a příznivá, vždyť třeba v Mařaticích se prodávají nezasíťované za čtyři tisíce za metr… Ve Starém Městě jde navíc o vynikající lokalitu, o kterou se zájemci v dražbě poperou,“ reagoval jeden z developerů, který stojí za několika stavbami v Uherském Hradišti.

Zájemci o dražbu musí před jejím začátkem složit kauci 30 tisíc korun, do obálky pak vloží informaci, jakou nejvyšší cenu jsou ochotni zaplatit za metr čtvereční draženého pozemku. „Když jejich nabídka bude nejvyšší, kauci jim odečteme z kupní ceny. Datum a čas dražby včas oznámíme,“ vzkázal zájemcům Bazala.

Autor: ceh

Vaše názory

Burčák, víno a památky přilákaly davy z celé republiky

Uherské Hradiště

Burčák, víno a památky přilákaly davy z celé republiky

Popatnácté, ale znovu nevšední, originální a nedostižné. Takové byly letošní Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v...

12. 9. 2017
Starý Hrozenkov hledá vodu, Komňa utahuje kohoutky

Komňa, Starý Hrozenkov

Starý Hrozenkov hledá vodu, Komňa utahuje kohoutky

Když ne v obci rozprostřené ve členitém terénu s mnoha výškovými rozdíly, tak potom kde už by...

12. 9. 2017
Kultura a lidové tradice regionu získají 3 miliony!

Slovácko

Kultura a lidové tradice regionu získají 3 miliony!

Kulturní grant Nadace SYNOT letos zacílil především na podporu rozvoje lidové kultury a dalších kulturních a folklorních...

12. 9. 2017
Kiosek zmizel, místo zabrala škola

Hradčovice

Kiosek zmizel, místo zabrala škola

Děti z Hradčovic budou na letošní návrat do školních lavic dlouho vzpomínat. V rekordním čase, za pouhé...

12. 9. 2017
TOPlist