FacebookYoutubeInstagram

Rozsvítila a má popálený obličej a ruce

Popovice Zprávy 13. 1. 2009

S popáleninami na rukách a obličeji skončila v brněnské fakultní nemocnici v Bohunicích seniorka z Popovic, která rozsvícením světla vyhodila do povětří hospodářské stavení, v němž unikal plyn z propanbutanové láhve. Následný požár likvidovali hasiči dvě hodiny.

Výbuch má na svědomí unikající plyn ze dvoulitrové plynové bomby s vařičem, na kterém majitel domu asi hodinu předtím vařil maso. „Vyšetřovatel zjistil, že po vypnutí vařiče se sice plamen uhasil, nicméně do místnosti letní kuchyňky stále unikal plyn,“ vysvětlil Ivo Mitáček, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. „Roznětkou byl okamžik, kdy obyvatelka domu rozsvítila. Exploze nashromážděného plynu prorazila díru do stropu a plameny vyšlehly na půdu s uskladněnou slámou, načež se rozšířily po celé střeše,“ doplnil Jaroslav Krejčíř z uherskohradišťské policie.

Babička, která se snažila požár hasit, utrpěla popáleniny v obličeji i na rukou a skončila v rukou záchranářů.

„Zraněná žena byla okamžitě převezena na popáleninovou kliniku do brněnských Bohunic,“ uvedl Anton Vaňo, zastupující ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. „Její zdravotní stav lze označit za stabilizovaný,“ doplnila Anna Nesvadbová, tisková mluvčí brněnské nemocnice.

Výbuch byl tak silný, že i když hasiči z Uherského Hradiště přijeli za osm minut, už z dálky je „vítal“ rozsáhlý požár střechy stavení. „Po natažení několika proudů vody zahájili hasební útok, jehož prioritou bylo zabránění rozšíření plamenů na sousední rodinný dům. Intenzivní hašení je nakonec zkrotilo na štítové zdi,“ uvedl Mitáček. Hasiči bojovali s plameny dvě hodiny, po uhašení ještě rozebrali zbytky zničené střešní konstrukce. „Při jejich zásahu byla plynová bomba nalezena, stále z ní ucházel plyn,“ podotkl Krejčíř.

Škoda se vyšplhala k hranici tří set tisíc korun, včasný zásah hasičů však uchránil hodnoty stavení i domu za 1,2 milionu korun. 

Autor: ceh

Vaše názory

Autobus ve sloupu

Uherské Hradiště

Autobus ve sloupu

Nezáviděníhodné chvíle si prožili cestující autobusu, který měl namířeno z Uherského Hradiště do Bílovic. Šofér totiž nezvládl...

13. 1. 2009
Modernizace knihovny

Salaš

Modernizace knihovny

Knihovna na Salaši má za sebou rekonstrukci, jejímž výsledkem je zvýšení počtu nabízených knih, zateplení verandy a...

13. 1. 2009
Pozůstalí si v zimě a dešti užijí

Stříbrnice

Pozůstalí si v zimě a dešti užijí

Obyvatelé Stříbrnic mají šanci ovlivnit budoucí podobu hřbitova, který už volá po zásadní rekonstrukci. Ještě do čtvrtka...

13. 1. 2009
Silnice bude uzavřena

Staré Město

Silnice bude uzavřena

Řidiči se musí obrnit trpělivostí, od března je čeká další z uzavírek! Na čtyři měsíce se neprodyšně...

13. 1. 2009
TOPlist