FacebookYoutubeInstagram

Šéf měl obtěžovat a zbít podřízenou, sám skončil v nemocnici. Bude soud?

Uherský Brod Zprávy 4. 7. 2018
Šéf měl obtěžovat a zbít podřízenou, sám skončil v nemocnici. Bude soud?

Na sportovní den, který si jedna ze společností významné brodské firmy uspořádala v Havřicích, nebudou všichni pozvaní vzpomínat v dobrém. Pro několik účastníků se díky večerní dohře v podobě jednoho sexuálního obtěžování, napadení a krvavé rvačky stane nepříjemným zážitkem na celý život. Na závěr akce určené na stmelení kolektivu houkala i sanitka a padla dvě policejní oznámení, která zatím nemají přesnou právní kvalifikaci.

Je pátek 15. června večer, neformální zábava zaměstnanců na závěr úspěšného dne je v plném proudu. S přibývajícím časem a vyšší konzumací alkoholu padají i zábrany. Jeden z vrcholných manažerů obrací svoji pozornost na ženu, která však šéfův zájem neopětuje. Žena na jeden z nevhodných návrhů reaguje fackou, po které došlo k násilí. „Celou scénu sledoval jeden ze zaměstnanců, který nakonec začal napadenou ženu bránit. Šéf byl po kontaktu s ním zraněn a zavolal si záchranku,“ sdělili zaměstnanci závodu.

Následně se o události dozvěděli brodští policisté i strážníci. „Kolegové z Uherského Brodu přijali v pátek 15. června ve 21.30 hodin oznámení o napadení ženy v Havřicích. Konkrétně se jedná o přestupek v občanském soužití, který už má na stole přestupková komise Městského úřadu v Uherském Brodě. Muži hrozí pokuta až dvacet tisíc korun,“ potvrdila Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie.

O hodinu později se na policii obrátil také manažer. „Městská policie Uherský Brod přijala ve 22.30 hodin oznámení, že byl napaden neznámým pachatelem a záchrankou převezen k ošetření do Uherskohradišťské nemocnice s přesně nezjištěným zraněním,“ sdělila policejní mluvčí Šabatová s poznámkou, že obě události se za jistých okolností mohou změnit v trestní oznámení a dospět až k soudu. „Není to vyloučeno, do vývoje totiž ještě mohou promluvit svědci a lékařská zpráva,“ upozornila Milena Šabatová.

Na událost okamžitě reagovalo vedení společnosti, manažer ztratil práci. „Děkujeme za dotazy, avšak okolnosti související s odchodem našich zaměstnanců veřejně nekomentujeme,“ zestručnila Hana Machů mediální zástupce firmy.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Endrychová chce školku poslat před Nejvyšší soud

Uherský Ostroh

Endrychová chce školku poslat před Nejvyšší soud

Případ Miroslavy Endrychové, bývalé učitelky Křesťanské mateřské školy Uherský Ostroh, nebere konce. Do čtyři roky dlouhého sporu...

3. 7. 2018
Most přes Moravu čeká oprava. Pěší projdou

Uherský Ostroh

Most přes Moravu čeká oprava. Pěší projdou

Řidiče jezdící do centra Uherského Ostrohu přes obloukový most nad Moravou čeká dopravní omezení. Jedna z nejdůležitějších...

3. 7. 2018
Diskutabilní fúze se nekoná, aspoň zatím…

Zlínský kraj

Diskutabilní fúze se nekoná, aspoň zatím…

Fúze krajských nemocnic se nekoná! Aspoň zatím. Krajští zastupitelé totiž na pondělním zasedání odmítli projednávat předloženou koncepci...

3. 7. 2018
Moravská vlajka vyzdobí 55 úřadů

Slovácko

Moravská vlajka vyzdobí 55 úřadů

Celkem 6 slováckých měst a 49 obcí podpoří ve čtvrtek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje vyvěšením...

3. 7. 2018
TOPlist