FacebookYoutubeInstagram

Šéf odboru je nepravomocně odsouzen, ve funkci zůstává

Uherský Brod Zprávy 17. 6. 2019
Šéf odboru je nepravomocně odsouzen, ve funkci zůstává
Foto: Ilustrační foto

Bude město Uherský Brod vyhlašovat výběrové řízení na vedoucího svého správního odboru? Není to vyloučeno. Dosavadní šéf Martin Kubiš byl minulý týden v pondělí zatím nepravomocně odsouzen Okresním soudem v Uherském Hradišti ke dvouleté podmínce za výtržnictví a křivé svědectví. „S vedoucím se budu chtít co nejdříve osobně sejít,“ říká Ferdinand Kubáník, starosta Uherského Brodu.

I když začala běžet lhůta k vypracování rozsudku a následně ještě začne běžet lhůta pro jeho doručení k případným opravným prostředkům, tak se nabízí otázka. Bude mít tento případ vliv na pracovní zařazení Martina Kubiše?

V tomto stadiu ne, protože rozsudek dosud není v právní moci a nejsou tak dány zákonné důvody pro odvolání pana Kubiše z funkce. Pracovněprávní záležitosti zaměstnanců města zařazených do městského úřadu jsou kromě toho plně v kompetenci tajemníka městského úřadu.

Domníváte se, že medializace případu může ovlivnit dobrou pověst všech zaměstnanců radnice? O případu nepravomocně odsouzeného se na sociálních sítích šíří nejrůznější spekulace.Medializace případu je vedena přímo k osobě pana Kubiše. Jedná se o jeho osobní spor, který nemá s výkonem práce na městském úřadě nic společného. Jsem přesvědčený, že tato záležitost nemůže ovlivnit dobrou pověst našich zaměstnanců. Bohužel dnes je obvyklý jev, že na sociálních sítích se obecně šíří nejenom spekulace, ale i nepravdy a polopravdy. Pro zaměstnavatele však bude podstatný až pravomocný rozsudek v této věci.

Několikaměsíční soudní spor Martina Kubiše se současným policistou Pavlem Němcem, kteří se u soudu potkali kvůli vzájemné šarvátce, začal ještě v době, kdy jste nebyl ve funkci starosty. Měl jste nebo budete mít snahu o to, aby vám vedoucí situaci osobně vysvětlil? 
Tajemník městského úřadu o celé situaci vedení města neprodleně informoval. S panem Kubišem se budu chtít sejít taky osobně.

 

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Opozice burcuje proti stavbě nemocnice. Buď a nebo!

Zlínský kraj

Opozice burcuje proti stavbě nemocnice. Buď a nebo!

Den D je tady. Krajské zastupitele dnes čeká rozhodnutí, které se časem dotkne všech obyvatel regionu. Ve...

17. 6. 2019
Folklorista František Hamada oslavil veformě 105. narozeniny!

Kunovice

Folklorista František Hamada oslavil veformě 105. narozeniny!

František Hamada z Kunovic, nejstarší obyvatel Zlínského kraje, ve vynikající formě oslavil 105. narozeniny! I když už...

17. 6. 2019
VÍME PRVNÍ: Další navyšování platů ohrožuje Slovácké divadlo! Spustí radnice oponu?

Uherské Hradiště

VÍME PRVNÍ: Další navyšování platů ohrožuje Slovácké divadlo! Spustí radnice oponu?

Financování provozu Slováckého divadla představuje pro Uherského Hradiště stále větší břímě. Příspěvková organizace města totiž ročně „vysaje“...

16. 6. 2019
Brodská formule pojede už podruhé národní finále!

Uherský Brod

Brodská formule pojede už podruhé národní finále!

Žáci oboru strojírenství ze Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Uherském Brodě nezahálí a opět připravují...

14. 6. 2019
TOPlist