FacebookYoutubeInstagram

Signalizace je většině řidičů neviditelná

Veselí nad Moravou Zprávy 27. 3. 2009
Signalizace je většině řidičů neviditelná

Vlak není vidět - Riziko možné nehody v sobě skrývá jeden ze dvou železničních přejezdů ve Veselí nad Moravou ve směru na sídliště Hutník. Řidiči přijíždějící z ulice Za Tratí totiž nevidí dobře na světelnou signalizaci. Vlak tak mohou snadno přehlédnout.

Foto: zde

I přejezd opatřený světelnou signalizací může být pro řidiče nebezpečný. Stačí k tomu špatně udělaná příjezdová cesta, ze které není dobře vidět na přijíždějící vlaky, a dokonce ani na výstražné zařízení. Nehoda pak hrozí prakticky každodenně. Nejvíce v regionu zřejmě ve Veselí nad Moravou, a to v těsné blízkosti největšího tamního sídliště, u Hutníku!

„Výstražné světlo na železničním přejezdu směrem na Uherské Hradiště dává signál jen v kolmém směru na železniční trať. Auta přejíždějící z podélné ulice Za Tratí vidí tuto signalizaci v poslední chvíli těsně před přejezdem a navíc proti slunci,“ upozornil na posledním jednání veselského zastupitelstva své kolegy Karel Lukeš.

Lukeš pokračoval: „Navrhuji, aby na železniční sloup nesoucí jedno výstražné světlo bylo umístěno v kolmém nebo alespoň v šikmém směru další výstražné světlo, které by již z dálky dávalo signál dopravním prostředkům jedoucím po ulici Za Tratí směrem k železničnímu přejezdu. Město by mělo požádat příslušný železniční orgán o realizaci tohoto požadavku v zájmu bezpečnosti našich občanů.“

Příslušným železničním orgánem je v tomto případě Správa železniční dopravní cesty, konkrétně její regionální kancelář v Brně. „Situaci ve Veselí nad Moravou velice dobře znám a chápu obavy řidičů přijíždějících z ulice Za Tratí směrem k železničnímu přejezdu ležícímu na trati 340 mezi stanicemi Veselí nad Moravou a Uherský Ostroh. Z příjezdové cesty totiž skutečně není na světelnou signalizaci vůbec vidět. Řešením je odklon stávající příjezdové cesty o několik metrů blíže směrem ke druhému přejezdu, čímž auta budou mít dostatek prostoru i času na vyhodnocení situace,“ uvedl Václav Maršalík ze Správy dopravní cesty Brno, který dodal, že odklon cesty bude zřejmě proveden současně s rekonstrukcí obou přejezdů, která je již nyní naplánována.

K realizaci ovšem zřejmě dojde až v příštím roce. „Původně jsme předpokládali, že se rekonstrukce zmíněného přejezdu udělá ještě v letošním roce, ovšem investor ji vzhledem ke své situaci zařadil až na příští rok. Předpokládám, že to ovšem bude technicky vyřešeno tak, aby k této situaci již nedocházelo,“ je přesvědčen starosta Veselí nad Moravou Jaroslav Hanák. 

Autor: zde
Inzerce

Vaše názory

Hostětín se ponořil do tmy

Hostětín

Hostětín se ponořil do tmy

Ne, této malé obci neodpojili energetici proud. To se jen v sobotu připojil ke světovým volbám pro...

27. 3. 2009
Majitelé zahrádek si připlatí, ale i ušetří

Uherské Hradiště

Majitelé zahrádek si připlatí, ale i ušetří

Majitelé venkovních zahrádek v historickém jádru Uherského Hradiště sáhnou o něco málo hlouběji do kapsy! Už za...

27. 3. 2009
Tržby z automatů opět trhly rekord

Uherské Hradiště

Tržby z automatů opět trhly rekord

Parkující řidiči v Uherském Hradišti opět vytvořili rekord! Do automatů naházeli skoro 6,7 milionu korun, čímž spolu...

27. 3. 2009
Boj na hraně zákona!

Lipov

Boj na hraně zákona!

Radikální metodu jak donutit uhradit dlužné částky zvolila pro své neplatiče radnice v Lipově. Na svých obecních...

27. 3. 2009
TOPlist