FacebookYoutubeInstagram

Slovácko bude už za rok znovu vybírat senátora. Kdo jím bude?

Slovácko Zprávy 11. 11. 2019
Slovácko bude už za rok znovu vybírat senátora. Kdo jím bude?

Bude Ivo Valenta za rok obhajovat mandát slováckého senátora? Rozhodnou výsledky jeho voleb nanečisto.

Foto: archiv
Inzerce

Ani ne za rok budou voliči na Slovácku opět rozhodovat o tom, kdo se stane jejich reprezentantem v horní komoře Parlamentu. Dosavadnímu senátorovi Ivo Valentovi na podzim příštího roku končí mandát, a tak se mu již v tuto chvíli rýsují pravděpodobní protikandidáti. Jeden už je jistý, kandidaturu potvrdil lidovecký starosta Starého Města Josef Bazala. Otazník zatím visí nad účastí bývalého poslance za ČSSD Antonína Sedi a jeho stranické kolegyně, bývalé starostky Moravského Písku Hany Habartové.
A co současný senátor? Ivo Valenta je připraven znovu kandidovat, ale nejdříve si chce počkat na vysvědčení od voličů.
„Chci, aby o mé opětovné kandidatuře na senátora rozhodli sami obyvatelé Slovácka. Přál bych si, aby to byli právě voliči, kteří mi vystaví symbolické „vysvědčení“ a dají mi tak zprávu, jestli si přejí, abych se znovu stal senátorem. Celou dobu se snažím své sousedy v celém senátním obvodu detailně informovat o mé práci, názorech, legislativnícháměrech. Rád bych je proto požádal o to, aby to byli právě oni, kteří rozhodnou o tom, zda budu znovu kandidovat,“ řekl rozhodně Valenta.Pro tento účel se tak Valenta rozhodl uspořádat „volby nanečisto“. „Již se stalo pravidlem, že do všech domácností v senátním obvodu posílám své Senátorské listy. Tentokrát jsou jejich součástí vždy také tři hlasovací lístky, které jsou opatřeny unikátním kódem. A právě tento kód je pak klíčem k hlasování ve volbách nanečisto. Každému voliči totiž umožní hlasovat, a to hned několika způsoby: vyplněním a odesláním samotného hlasovacího lístku, zasláním jednoduché SMS, případně e-mailu či vyplněním hlasovacího lístku na webu,“ vysvětluje Valenta princip hlasování s tím, že právě tento týden se objeví Senátorské listy ve schránkách domácností v jeho senátním obvodu.
„V roce 2014 jsem kandidoval do Senátu s tím, že chci pomoci Slovácku. I tehdy jsem do toho šel společně s lidmi ze Slovácka. Přiznám se, že tak velkou podporu lidí jsem nečekal, byla pro mne motivací a závazkem současně. Na rozdíl od podnikání jsem se v politice naučil, že ne vždy je možné prosadit správné věci jen na základě logických argumentů. Člověk musí být více trpělivý, ale zároveň si jako buldok jít za svým. Některé záměry se podařilo dotáhnout do konce, jiné na své „finále“ teprve čekají,“ ohlíží se senátor Valenta.
Uzávěrka voleb nanečisto je 15. prosince. „Na začátku roku sdělím výsledek hlasování, a tedy i rozhodnutí o tom, jestli budu znovu kandidovat. Vzkaz voličů pro mne bude naprosto rozhodujícím faktorem,“ dodal Ivo Valenta.

Autor: šon

Vaše názory

Učitelé stávkovali z principu, ne pro peníze…

Slovácko

Učitelé stávkovali z principu, ne pro peníze…

Středeční stávka učitelů na Uherskohradišťsku zavřela dvanáct škol a školek, doma zůstalo skoro 5 tisíc školáků! V...

11. 11. 2019
Bazala kandiduje do Senátu! A co Seďa?

Slovácko

Bazala kandiduje do Senátu! A co Seďa?

I když do senátních voleb zbývá ještě rok, jednotlivé strany už postupně odkrývají karty a odtajňují jména...

11. 11. 2019
Revoluce na železnici? Méně pokladen, lidé na dešti a mrazu, konec nákupu jízdenek na místní tratě přes internet

Slovácko

Revoluce na železnici? Méně pokladen, lidé na dešti a mrazu, konec nákupu jízdenek na místní tratě přes internet

Na jedné straně sjednocení cen jízdného ve vlacích a autobusech, o což se postaral Zlínský kraj, na...

10. 11. 2019
Radnice v Hradišti nabízí nejlevnější půjčku na českém trhu! Na bydlení rozdala už 87,5 milionu korun

Uherské Hradiště

Radnice v Hradišti nabízí nejlevnější půjčku na českém trhu! Na bydlení "rozdala" už 87,5 milionu korun"

Obyvatelé Uherského Hradiště stále investují do vlastního bydlení. A není divu. Radnice jim totiž nabízí nejlevnější půjčku...

7. 11. 2019
TOPlist