FacebookYoutubeInstagram

Sníh vyřešil tříletou anabázi

Stupava Zprávy 1. 2. 2010

Tři roky se představitelé obce Stupava točili v začarovaném kruhu, tři roky se marně snažili o pokácení stromu, který se nebezpečně nakláněl nad silnici a elektrické vedení. Až přišla sněhová nadílka a je po problému. Statnou olši pokáceli hasiči, její sklon totiž nevěstil nic dobrého.

„Naklánějícího se stromu si všiml jeden z lyžařů, zavolal starostovi, který už zařídil všechno ostatní. A nejednou všechno šlo jako po drátku. Hasiči neváhali, na čtyři hodiny uzavřeli silnici a strom poslali k zemi,“ potvrdila Ludmila Janováčová, místostarostka Stupavy. „Strom si přitom všichni léta přehazovali jak horký brambor. Ve snaze o jeho pokácení jsme pokaždé skončili ve slepé uličce, přitom by při pádu strhl dráty elektrického vedení a skončil na silnici,“ připomíná tříleté trable místostarostka.

Vlastníkem stromu, dnes už jenom dřeva, byly Lesy ČR, rostl na jejich pozemku. Jenže povinnost povolat dřevorubce ležela podle lesního zákona na bedrech majitelů pozemků a nemovitostí, které byly pádem stromu ohroženy... Uherskohradišťská Správa a údržba silnic Slovácko ani společnost E-ON však nic nepodnikly. „I když je strom nahnutý, bez souhlasu vlastníka jej odstranit nesmíme,“ vysvětlila před časem Božena Herodesová ze společnosti E-ON.  A začarovaný kruh byl na světě.

Dnes už je ale problém minulostí, trn z paty Stupavským vytrhli sníh a hasiči z Uherského Hradiště, kteří z vysokozdvižné plošiny olši postupně seřezali. „Opravdu jsme rádi, že olše už nikoho nestraší a neohrozí,“ řekla s úlevou Janováčová.

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Odškodné žádá první zraněný, pochroumal si kotník

Uherské Hradiště

Odškodné žádá první zraněný, pochroumal si kotník

Radnice v Uherském Hradišti má na stole první žádost o náhradu škody za úraz, způsobený pádem na...

1. 2. 2010
Výbuch poznamenal půl ulice

Uherský Brod

Výbuch poznamenal půl ulice

Tragickou smrtí skončil výbuch plynu v Uh. Brodě. Nechybělo mnoho a nemuselo se jednat o jedinou oběť....

1. 2. 2010
Magnetická rezonance v UH

Uherské Hradiště

Magnetická rezonance v UH

Pacienti z Uherskohradišťska už nemusí absolvovat kvůli vyšetření na magnetické rezonanci cestu do sousedního Zlína. Uherskohradišťská nemocnice...

1. 2. 2010
Zahynul pod troskami

Uherský Brod

Zahynul pod troskami

Ve středu krátce před třetí hodinou se ve spodní části města, u řeky, ozvala neskutečná rána. Za...

31. 1. 2010
TOPlist