FacebookYoutubeInstagram

Sobotní lijáky vytopily sklepy i podjezd

Slovácko Zprávy 24. 6. 2019
Sobotní lijáky vytopily sklepy i podjezd

Prudký vítr vyvrátil v Polešovicích vzrostlou lípu... Strom naštěstí před pádem na dům zastavily dráty a dva poblíž stojící stromy. A to bylo třeba pořádně zapít.

Foto: sal

Lijáky, které se v sobotu odpoledne přehnaly Slováckem, natropily na desítkách míst škody na majetku, v Uherském Brodě se musela na půl hodiny zastavit i youtuberská show. Prudký déšť ochromoval i dopravu, v Kunovicích voda zaplavila železniční podjezd.

„Hasiči odčerpávali zaplavené sklepy domů v Ostrožské Nové Vsi, v Nedakonicích se musela čerpat voda z čističky odpadních vod a čerpala se také z kunovického podjezdu,“ sdělila Lucie Javoříková, mluvčí krajských hasičů.

Problémy měli i v Polešovicích, kde silný vítr vyvrátil vzrostlý strom. Tomu v pádu na rodinný dům zabránily jen dráty elektrického vedení a bříza se smrkem, které rostly poblíž. Přívalový déšť s krupobitím se pak přehnal navečer Vlčnovem. „Kroupy byly velké jako míčky na ping-pong,“ oznámili svědci na sociálních sítích.

Vůbec největší škody ve Zlínském kraji hlásí Kroměřížsko. „Hasiči zasahovali také v okresní nemocnici v Kroměříži, kde voda tekla skrz střechu přímo do budovy. V ulici Třebízského pak voda vytlačila víko kanalizace a poté zaplavila cestu,“ dodala mluvčí Javoříková.

Autor: ara
Inzerce

Vaše názory

Slovácké divadlo se rušit nebude!

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo se rušit nebude!

„O zrušení divadla může uvažovat jen blázen. Dokud já budu starosta, tak Slovácké divadlo v Uherském Hradišti...

24. 6. 2019
Zetel: Ode mě se propouštění očekávat nedá

Uherské Hradiště

Zetel: "Ode mě se propouštění očekávat nedá"

Ředitel Slováckého divadla Michal Zetel exkluzivně pro DOBRÝ DEN. Zpráva o možném rušení Slováckého divadla, jako...

24. 6. 2019
Rozhodnuto: Krajská supernemocnice se stavět nebude!

Zlínský kraj

Rozhodnuto: Krajská supernemocnice se stavět nebude!

Krajští zastupitelé dnes odmítli záměr na stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Stavbu za 8 miliard korun,...

21. 6. 2019
V Academic School jsou učitelé partnerem

Uherské Hradiště

V Academic School jsou učitelé partnerem

V naší škole pracují učitelé angličtiny a čeští učitelé jako rovnocenní partneři, kteří pomáhají každému dítěti dosáhnout...

20. 6. 2019
TOPlist