FacebookYoutubeInstagram

Soud nerozhodl, policisté odcházeli zklamaní

Uherské Hradiště Zprávy 14. 1. 2019
Soud nerozhodl, policisté odcházeli zklamaní
Foto: sal

Z jejich tváří šlo vyčíst obrovské zklamání. Kauza tří policistů, kteří před dvěma lety připoutali opilou a agresivní ženu k mřížím cely na služebně v Uherském Hradišti, nejspíš ještě zdaleka nekončí… I když je v říjnu očistil Nejvyšší soud, osvobozujícího rozsudku se u uherskohradišťského soudu nedočkali.

„Očekávali jsme ukončení soudu v náš prospěch. I když už jsem zpátky ve službě, stále čekáme na pravomocný rozsudek,“ pokrčil smutně rameny Ondřej Paška, jeden z obviněných policistů. „Jsem překvapený, věřil jsem v konec,“ svěřil se i Miroslav Vaněk, který souběžně usiluje o návrat do služebního poměru. A to byl hlavní důvod, proč soudce líčení odročil na polovinu března. „Vyčkáme na zprávu od policie a nevylučuji ani další dokazování. Soud přitom bude postupovat podle závazných pokynů Nejvyššího soudu,“ reagoval soudce Jiří Přibyl.

Policisté čelí obvinění z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a Vaněk navíc ještě z porušení povinnosti dozorčí a jiné služby. I když od krajského soudu dostali podmíněné tresty, Nejvyšší soud je očistil a případ po bezmála 21 měsících vrátil na půdu okresního soudu. „Nejvyšší soud porušil práva na spravedlivý proces, mé klientce nedoručili dovolání, neměla možnost se k němu vyjádřit,“ prohlásila u soudu Zuzana Candigliota, zmocněnkyně poškozené.

Kauza sahá do února 2016, kdy policisté zadrželi ženu, která v opilosti ničila výtahové dveře jednoho panelového domu v Uherském Hradišti. V cele však její agresivita gradovala. Policisty zasypala sprškou vulgarit, kopala a mlátila do mříží. V dechu měla 2,11 promile alkoholu. Strážci zákona ji proto připoutali k mřížím, aby si neublížila.

Autor: ceh

Vaše názory

Hradiště má novou internu. Komfort si užijí pacienti i personál

Slovácko

Hradiště má novou internu. Komfort si užijí pacienti i personál

Nový interní pavilon otevírá brány, první pacienti se do něj nastěhují ještě do konce týdne. Sedmipodlažní budova...

14. 1. 2019
Transfúzka jde do kampaně 450 ml naděje

Uherské Hradiště

Transfúzka jde do kampaně "450 ml naděje"

Hematologicko transfúzní oddělení se ve čtvrtek připojí ke kampani „450 ml naděje“. Jejím hlavním cílem je získání...

14. 1. 2019
Zlodějská finta: Ukrást značku, natankovat, neplatit a zmizet

Uherskobrodsko, Strání

Zlodějská finta: Ukrást značku, natankovat, neplatit a zmizet

Obce na moravsko-slovenském pomezí občas zapůsobí jako magnet na zloděje pohonných hmot. Své zkušenosti s tankováním nafty...

13. 1. 2019
Divočák poničil octavii, pak zmizel v lese

Vážany

Divočák poničil octavii, pak zmizel v lese

Srážky se zvěří pokračují, další díl do nekonečného seriálu přidal řidič Škody Octavia, který se ve středu...

10. 1. 2019
TOPlist