FacebookYoutubeInstagram

Šromova prokoukne, do kapsy sáhnou i podnikatelé

Uherské Hradiště Zprávy 12. 4. 2018
Šromova prokoukne, do kapsy sáhnou i podnikatelé
Foto: sal

Šromova ulice v Uherském Hradišti získá novou tvář, radnice do její rekonstrukce „napumpuje“ 3,1 milionu korun. Ale ne všechny peníze poputují z rozpočtu, o zaplacení účtu se totiž postarají také tři firmy, které v ulici sídlí. Stavební práce se rozjedou 3. dubna, obyvatele čekají komplikace.

„Šromova ulice je dlouhodobě ve špatném stavu, stejně jako Mlýnská a Prostřední, které tvoří důležité pěší tepny v centru města. I když jsme hledali dotační titul, abychom ulici zařadili do bezbariérové trasy, nakonec jsme se rozhodli, že ji opravíme z vlastních prostředků,“ uvedl Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Ulici stavaři obsadí první dubnové úterý, předláždí ji žulovými kostkami a postarají se o nové veřejné osvětlení a položení metropolitní sítě. Jelikož v ulici sídlí několik provozoven, včetně vinotéky, kosmetického studia, pizzerie nebo hudebnin, jejich zákazníci, ale i zásobování se musí připravit na problémy… „Každá rekonstrukce ulice přináší jistá omezení, ale už při výběrovém řízení jsme kladli velký důraz na její co nejkratší dobu,“ zdůraznil Blaha. Stavební práce nakonec potrvají do 16. července, tedy 3,5 měsíce.

Firma si za ně naúčtuje 3,1 milionu korun. „Tři sta tisíc však zaplatí tři firmy, sídlící v ulici, od kterých máme přislíbený finanční dar. Jejich přístupu si vážíme,“ reagoval starosta. Kdy se radnice následně pustí do rekonstrukce ulic Mlýnská a Prostřední, nechtěl specifikovat. „Určitě přijdou na řadu v příštích letech, jejich stávající technický stav je dlouhodobě neudržitelný. Ani se to nezdá, ale Prostřední ulice se naposledy opravovala ještě před povodněmi v roce 1995,“ poznamenal Blaha.

Autor: ceh

Vaše názory

Město uklízí za „hubičku“

Uherské Hradiště

Město uklízí za „hubičku“

Uklízejí černé skládky, sbírají odpadky v ulicích, vytrhávají trávu z chodníků nebo plevel ze záhonů. Kdo? „Rychlá...

12. 4. 2018
Žádný násilník, jen souložil se čtrnáctiletou…

Slovácko

Žádný násilník, jen souložil se čtrnáctiletou…

Sedm a půl let za mřížemi si neodsedí, dvaadvacetiletý mladík z Uherskobrodska, který čelil obvinění ze znásilnění...

11. 4. 2018
Čtyři ředitelé už klidně spí

Uherské Hradiště

Čtyři ředitelé už klidně spí

Vratislav Brokl, Marie Leitgebová, Jana Uherková a Ilona Močičková vyhráli „bez boje“, obhajovat pozici ve výběrovém řízení...

11. 4. 2018
Prodejci drog dostali trojku z chování, tím to ale nekončí

Staré Město

Prodejci drog dostali trojku z chování, tím to ale nekončí

Osm žáků zapletených do marihuanové kauzy, která zasáhla Základní školu ve Starém Městě, vyfasovalo nejtvrdší kázeňský trest...

11. 4. 2018
TOPlist