FacebookYoutubeInstagram

Stará škola je minulostí, místo školáků přijdou podnikatelé

Kunovice Zprávy 17. 10. 2019
Stará škola je minulostí, místo školáků přijdou podnikatelé
Foto: VIZUALIZACE - MÚ Kunovice
Inzerce

Stará škola, stojící na hlavní křižovatce v Kunovicích, čelí silnému „zemětřesení“. Až demoliční otřesy ustanou, stavaři ruinu promění ve filiálku Podnikatelského inkubátoru, která chátrajícímu objektu vdechne nový život. Začínajícím podnikatelům se jeho dveře otevřou na podzim příštího roku.

„V centru města vyrostou nové kancelářské prostory pro potřeby podnikatelského inkubátoru o výměře zhruba osmnáct set metrů čtverečních. Historickou budovu zachováme v původním duchu a funkčně spojíme s moderní vestavbou,“ prozradil Pavel Vardan, starosta Kunovic.

Dělníci už aktuálně dokončili veškeré vnitřní demoliční práce, zahájili podřezání zdiva s betonáží základů, odstraňují stávající střechu a dělají nové stropy.

Autorem projektu je architekt Tomáš Hruška. V přízemí umístil inkubační jednotky, do kterých zákazník vstoupí i „přímo z ulice“, a konferenční místnost, sloužící nejen nájemníkům z řad podnikatelů, ale i ke krátkodobým pronájmům. „První patro obsadí kromě jiného technické zázemí a kolárna, v dalších dvou patrech pak počítáme s relaxačním prostorem pro nájemníky inkubátoru,“ pokračoval Vardan.

Ve dvorní části vznikne nová vstupní část do inkubátoru, tvarem a uspořádáním vytvoří pro každé patro zelenou terasu. Původní schodiště uprostřed školy dělníci zbourají a postaví nové i s výtahem ve středu fasády. „Novinkou je i vstup od křižovatky ze západní strany, který uvítají hlavně lidé přicházející od hlavní křižovatky, zároveň se stane spojnicí s inkubátorem Panský dvůr,“ doplnil starosta. Samozřejmostí jsou úpravy zpevněných ploch v bezprostředním okolí.

Bývalá škola, ve které se generace Kunovjanů učily psát a počítat, je jednou z nejstarších budov ve městě, o čemž ostatně svědčil nápis v průčelí L.P. ŠKOLA 1886. V průběhu let byla několikrát přestavěna a základnímu školství sloužila až do roku 1993, když štafetu převzala nově založená Vyšší odborná škola Kunovice. V roce 2014 však škola definitivně osiřela. Její proměna přijde na 86,5 milionu korun. Z městského rozpočtu odteče polovina, zbytek pokryje dotace z ministerstva průmyslu a obchodu.

Autor: ceh

Vaše názory

Evakuace v Aircraft Industries skončila. Bomba byla naštěstí mrtvá

Kunovice

Evakuace v Aircraft Industries skončila. Bomba byla naštěstí "mrtvá"

Při výkopových pracích v jedné z bývalých montážních hal kunovické společnosti Aircraft Industries se dnes dopoledne našla...

17. 10. 2019
Gang dojezdil. Zlodějům aut hrozí 10 let za mřížemi

Slovácko

Gang dojezdil. Zlodějům aut hrozí 10 let za mřížemi

Krajská kriminálka ukončila po téměř roce a půl případ krádeží osmadvaceti aut, které má na svědomí dobře...

17. 10. 2019
Konec BRODexpa? Vydrželo jen šest let

Uherský Brod

Konec BRODexpa? Vydrželo jen šest let

Jen šest roků vydrželo na mapě regionálních přehlídek uherskobrodské BRODexpo. Letošní sedmý ročník, který se měl tradičně...

16. 10. 2019
U Hradčovic havarovala dodávka s pěti cizinci, čtyři skončili v nemocnici

Hradčovice

U Hradčovic havarovala dodávka s pěti cizinci, čtyři skončili v nemocnici

Dnes ráno krátce po páté hodině došlo na hlavním tahu I/50 u obce Hradčovice k havárii dodávky,...

16. 10. 2019
TOPlist