FacebookYoutubeInstagram

Staré Město zahltí jednosměrky, odzvoní pokutám!

Staré Město Zprávy 5. 11. 2019
Staré Město zahltí jednosměrky, odzvoní pokutám!

Nový dopravní režim se možná dotkne i části ulice Jezuitská. Pokud záměr projde, tak se směrem, kterým auto přávě projíždí, už jezdit nebude.

Foto: sal
Inzerce

Jednosměrka v ulici Za Radnicí ve Starém Městě se osvědčila. U obyvatel nevyvolala vlnu kritiky, naopak, po jejím zavedení odzvonilo pokutám od státní policie za špatné parkování. A tak si radnice posvítí i na další lokality, kde se lidé potýkají se totožnými problémy - při parkování porušují zákony.

„Téma jednosměrných ulic jsme otevřeli kvůli přibývajícímu počtu automobilů a zvýšení bezpečnosti dopravy v ulicích města,“ říká Josef Bazala, starosta Starého Města, které koncem května zavedlo premiérově jednosměrku v ulici Za Radnicí. Jejím oživením se na pravém břehu řeky Moravy zabývali už bezmála půldruhého roku, kdy se hromadily stížnosti obyvatel na pokutování zaparkovaných vozidel. A na chlup stejná je aktuálně situaci i v dalších úzkých uličkách, kde si většina parkujících řidičů koleduje o průvan v peněžence… „V oboustranné ulici je ze zákona nutné zachovat pro průjezd šířku vozovky šest metrů, což lidé parkováním nerespektují a někteří už obdrželi pokutu od státní policie. Jedinou možností, jak problém vyřešit, je právě zavedení jednosměrek. V takovém případě totiž stačí zachovat tři metry široký pruh,“ vysvětlil Bazala.

Radní už odtajnili tři nejkritičtější lokality ve městech, ve kterých chtějí jednosměrky oživit. Ve hře jsou Kopánky, Špitálky a Nový svět. Zjednosměrnění podle plánů města čeká rovných 19 ulic, namátkou Stojanova, Za Školou, Svatopluka Čecha, Nerudova, Janáčkova nebo Mojmírova. Částečně se dopravní úprava dotkne tří ulic - Jezuitská, Na Valech a Gorazdova. „Spousta ulic zůstává obousměrných s ohledem na lepší plynulost dopravy, návrh jsme už konzultovali s městskou policií. Jakmile doladíme konečnou verzi, svoláme veřejné projednání s obyvateli dotčených lokalit,“ poznamenal Bazala.

Obyvatelé však mohou své postřehy a připomínky radnici adresovat už dnes, stačí do konci listopadu napsat na e-mail: zc.hu.otsemerats@ykremsondej nebo na adresu městského úřadu.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Kaplička změnila majitele a je jako nová

Mařatice, Uherské Hradiště

Kaplička změnila majitele a je jako nová

Barokní kaplička poblíž hřbitova v Mařaticích se konečně vyloupla do krásy. Radnice v Uherském Hradišti za zvelebení...

5. 11. 2019
Je tu Movember, nemocnice nabízí vyšetření prostaty

Uherské Hradiště

Je tu Movember, nemocnice nabízí vyšetření prostaty

Listopad patří knírům! Jestli v ulicích potkáváte zvýšený počet mužů s ozdobou pod nosem, nedivte se, nejspíš...

5. 11. 2019
Studenti Z Hradiště vymýšlí Svačinu roku

Uherské Hradiště

Studenti Z Hradiště vymýšlí Svačinu roku

Studenti Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště bojují o postup do finále 7. ročníku kulinářské...

5. 11. 2019
Silvestr v Brodě. S ohňostrojem, nebo bez?

Uherský Brod

Silvestr v Brodě. S ohňostrojem, nebo bez?

Zatím je to pouze soukromá anketa, ale kdoví, možná jí radní Uherského Brodu podrobí hlubší analýze. O...

4. 11. 2019
TOPlist