FacebookYoutubeInstagram

Staroměstský gympl by chtěl nabízet i maturitu z tělocviku

Staré Město Zprávy 7. 2. 2019
Staroměstský gympl by chtěl nabízet i maturitu z tělocviku

Bedřich Chromek (na snímku vpravo) bude možná podepisovat také maturitní vysvědčení z tělesné výchovy.

Foto: archiv

Žádná konečná se neblíží, SOŠ a Gymnázium ve Starém Městě pokračuje v zaběhlém rytmu. „Studenti si u nás najdou, co potřebují, vzdělávací nabídku totiž přizpůsobujeme potřebám trhu práce. Zavedli jsme obor Sportovní management a Obráběč kovů, připravujeme možnost maturity z tělesné výchovy,“ prozradil v rozhovoru Bedřich Chromek, ředitel střední školy.

V čem je staroměstské gymnázium specifické?
Máme hned několik specifik. Jako jediné v kraji máme domov mládeže a škola je zasazená do přírody, čehož využíváme. Třeba jsme vybudovali přírodní učebnu. Kromě rodinného prostředí nabízíme specifický přístup ke sportovcům, a to nejen individuálním plánem, ale i přístupem vyučujících. Jsou u nás nejen fotbalisti z celé Moravy a Slovenska, ale nejlepší juniorští reprezentanti v rychlobruslení, squashi, golfu a další vrcholoví sportovci. Naši studenti jsou úspěšní v různých sportovních soutěžích na národní i mezinárodní úrovni. Jsme vítězové Poháru Josefa Masopusta, naši atleti nás reprezentovali v čínském Wuhanu na světovém středoškolském mistrovství světa, futsalistky pravidelně vítězí ve středoškolské lize a v dubnu fotbalistky odcestují na mistrovství světa do srbského Bělehradu.

Trendem ve školství jsou různé projekty dotované Evropskou unií. Jak je v nich škola zapojena?
Aktuálně končíme projekt IROP, ze kterého jsme získali dotaci přes 25 milionů korun na modernizaci strojírenských dílen v Uherském Hradišti. Naše dílny tak odpovídají nejnovějším trendům ve strojírenství. Samozřejmě že jsme využili projekt Šablony do škol nejen ke vzdělávání učitelů, ale zároveň jsme vybavili každého vyučujícího notebookem a každou třídu dataprojektorem. Velmi zajímavý se nám jeví i projekt přírodovědných center, kde škola spolupracuje se školkou a deseti základními školami z regionu. Jejich žáci se tak seznamují s technickými pracemi a vyrábějí nejrůznější dřevěné a kovové výrobky.

Žáky a rodiče často zajímá i možnost účasti na různých výjezdech do zahraničí. Co gymnázium nabízí?
Už léta máme partnerské školy ve Francii, Itálii a Německu, kam pořádáme výměnné pobyty. Zároveň pro žáky připravujeme lyžařský kurz v Rakousku, výjezdy do Anglie, Irska, ale i Norska nebo Rumunska. Škola je úspěšným žadatelem o finanční podporu v rámci projektu Erasmus+, a tak naši studenti i kantoři poznávají školy a studenty z nejrůznějších evropských států. Letos spolupracujeme se školami ze Švédska, Portugalska, Itálie, Lotyšska, Litvy, Rumunska a Polska.

Gymnázium loni oslavilo 20 let od založení. Jaké plány máte do budoucna?
Jsou plány a jsou vize. Jednou z vizí je připravit otevření třídy sportovního gymnázia u nás ve škole a jedním z plánů, který nám pomůže dostat se k naší vizi, je nabídnout studentům možnost maturity z tělesné výchovy. A dále bychom chtěli studentům nabídnout více volnočasových aktivit. A to nejen pěvecký sbor, folklorní kroužek, ale i sportovní kroužky.

Autor: nin

Vaše názory

Ubytovna sklářů se mění v dům s dotovanými byty

Strání

Ubytovna sklářů se mění v dům s dotovanými byty

Je rozhodnuto, bývalá ubytovna sklářů z Květné se nejspíš už v březnu změní v dům se sedmi...

7. 2. 2019
Litinový kříž u hřbitova opět září

Kunovice

Litinový kříž u hřbitova opět září

Pamětní litinový kříž na rozcestí ke hřbitovu v Kunovicích září novotou. Drobné sakrální památce vrátil důstojnou tvář...

7. 2. 2019
Dobrá zpráva. Křivka porodnosti letí už 11 let nahoru!

Slovácko

Dobrá zpráva. Křivka porodnosti letí už 11 let nahoru!

Porodnost stále láme rekordy! V Uherskohradišťské nemocnici se v roce 2018 narodilo 1 341 dětí, což je...

6. 2. 2019
Opilý řidič BMW srazil penzistu na kole. Zemřel na místě

Staré Město

Opilý řidič BMW srazil penzistu na kole. Zemřel na místě

Dnes ráno došlo na staroměstské křižovatce mezi Luční čtvrtí a Za Kostelíkem k tragédii. Po deváté hodině...

6. 2. 2019
TOPlist