FacebookYoutubeInstagram

Stavaři nakonec neobsadí moravní most, ale řeku Olšavu. Kunovice čekají další dopravní trable

Uherské Hradiště Zprávy 7. 3. 2019
Stavaři nakonec neobsadí moravní most, ale řeku Olšavu. Kunovice čekají další dopravní trable
Foto: ilustr. web

Moravní most v Uherském Hradišti stavební četa neobsadí, rekonstrukce frekventovaného úseku mezinárodní silnice I. třídy není v itineráři oprav na letošní rok! Ředitelství silnic a dálnic ČR s ní počítá až v roce 2020, aktuálně ještě nespatřila světlo světa ani projektová dokumentace. Dopravní kolaps však očekávají v Kunovicích…

„Termín a průběh rekonstrukce zatím neznáme, při opravě každopádně vyjdeme z diagnostického průzkumu,“ informovala Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR, vlastníka silnice. „Silničáři s opravou počítají až v příštím roce, nepůjde však o nic velkého, jen o lehkou rekonstrukci povrchu. Dopravu v obou směrech zúží do jednoho pruhu,“ upřesnil Robert Rampáček, vedoucí dopravního inspektorátu uherskohradišťské policie. I tak řidiče nečeká žádný med, po mostu totiž podle posledního sčítání dopravy z roku 2016 denně projede 25 941 automobilů.

Jestliže Uherské Hradiště čeká ještě rok klid, v Kunovicích s příchodem jara vypukne „peklo“ na silnici. Povodí Moravy totiž zahájí práce na protipovodňových opatřeních podél řeky Olšavy, které ochrání obyvatele města před dvacetiletou vodou. Vodohospodáři počítají s vybudováním nebo navýšením skoro 5 kilometrů zdí a půldruhého kilometru sypaných zemních hrází. „Jelikož jsou všechny silnice kolem řeky slepé, nevyhneme se omezení dopravy kvůli vyjíždění těžké techniky na hlavní frekventovanou tepnu, ať už směrem na Uherské Hradiště nebo Ostrožskou Novou Ves,“ vysvětlil důvod dopravních problémů Rampáček, podle kterého je pravděpodobné, že se o řízení provozu v případě potřeby postarají policisté.

Investice za 300 milionů korun dočasně odsunula na druhou kolej plánované rozšíření křižovatky u Hamé, kde je v plánu prodloužení odbočovacího pruhu směrem na Uherský Brod. „Ale rekonstrukce nic nezmění, jestli se provoz neskloubí s hlavní kunovickou křižovatkou k Letu,“ poznamenal šéf dopravní policie.

Autor: ceh

Vaše názory

Zastupitelstvo živě. Od dubna na YouTube

Uherský Brod

Zastupitelstvo živě. Od dubna na YouTube

Pondělí 15. dubna. To je termín pro první živé vysílání ze zasedání zastupitelstva Uherského Brodu. Kvůli ochraně...

7. 3. 2019
Radnice zůstala na Park Rochus sama. Dotace se zdvojnásobí!

Uherské Hradiště

Radnice zůstala na Park Rochus sama. Dotace se zdvojnásobí!

Park Rochus má vyhráno! Uzavření finančního kohoutku skupiny Synot, jednoho ze spoluzakladatelů, radnice v Uherském Hradišti vyřešila...

6. 3. 2019
Hledá se osobnost na Cenu města

Uherské Hradiště

Hledá se osobnost na Cenu města

Uherské Hradiště opět hledá osobnosti, které si zaslouží Cenu města. Adepty na nejvyšší ocenění radnice je možné...

6. 3. 2019
Město posílá kontroly do Hotelu pro psy. Je továrnou na veřejné peníze?

Uherský Brod

Město posílá kontroly do Hotelu pro psy. Je "továrnou" na veřejné peníze?

Jak byste nastavili kontrolu faktur, které Hotel pro psy v Havřicích předkládá městu Uherský Brod? Městská policie...

6. 3. 2019
TOPlist