FacebookYoutubeInstagram

Stížnost zahrádku nezruší

Uherské Hradiště Zprávy 2. 10. 2008
Stížnost zahrádku nezruší

Obyvatelé sídliště Štěpnice si stěžují na hluk, nepořádek a znečišťování veřejných míst

Obyvatelům sídliště Štěpnice je trnem v oku hospoda (bývalá cukrárna) v přízemí obchodního centra. Stížnosti probudil k životu nadměrný hluk, nepořádek a znečišťování veřejného prostranství výkaly! „Hromy a blesky“ se však na hlavu majitele provozovny snášejí neprávem, výtržnosti podle městských strážníků tropí hosté po zavírací době na zahrádce.

„Už nám opravdu dochází trpělivost, problémy jsou stále častější a intenzita hluku se úměrně zvyšuje s počtem vypitých piv. Když majitel hospody hostům nalévá, ať si zajistí i pořádek na zahrádce,“ zlobí se jedna z obyvatelek druhého největšího sídliště ve městě.

Jenže pláče na špatném „hrobě“. Vlastník provozovny je malý pán. Jelikož zahrádka je veřejným prostranstvím, není jeho majetkem, nemůže po zavírací době nikoho vyhazovat nebo snad vyprovázet domů. „Lidé si stěžují neoprávněně, jde o městskou zónu. Každý si na zahrádce může sedět, jak chce. A jestli tropí nějaké výtržnosti či nepřístojnosti, je na městské policii, aby zajistila pořádek,“ brání se Pavel Moštěk, majitel hospody, podle kterého hosté nesetrvávají na zahrádce po dvaadvacáté hodině. Noční klid tak prý není ohrožen. „Zavíráme úderem půl sedmé. Jestli si někdo koupí pivo v nedaleké večerce a zůstane na zahrádce déle, případně hraje na kytaru a zpívá, nic nenaděláme. Co vím, tak si lidé stěžovali na rušení kolem osmé hodiny, což je absurdní,“ diví se Moštěk.

Stížností obyvatel se přesto už zabývala místní komise Štěpnice, která předala podnět městské policii. I její pravomoce však na „hosty“ po zavíračce nestačí. „Když se nedopouští žádných výtržností a jen pijí pivo na zahrádce, nemůžeme je z místa vykázat. Je to stejné, jako by seděli na lavičce v parku nebo náměstí, zkrátka jde o veřejné prostranství,“ vysvětlil Jaroslav Ježo, velitel uherskohradišťské městské policie.

Obyvatelé jako řešení navrhují zrušení zahrádky. Jenže konzumenti alkoholu by se zřejmě přestěhovali jen na lavičky, kterých je v okolí jako máku... „Žádný podnět na zrušení zahrádky jsme od obyvatel zatím neobdrželi. Jakmile dorazí, budeme se jím zabývat,“ uvedla Petra Zemčíková, tisková mluvčí uherskohradišťské radnice.

Autor: ceh

Vaše názory

Jízdné výrazně podraží

Slovácko

Jízdné výrazně podraží

Nepříjemný předvánoční balíček přichystalo pro své klienty vedení ČSAD Uherské Hradiště. Od středy totiž zvýší většinu svých...

2. 10. 2008
Zabil! Omluvil se až u soudu

Tupesy, Uherské Hradiště

Zabil! Omluvil se až u soudu

Zdravotní večerní procházka manželů Geržových z Břestku skončila tragédií! Šestapadesátiletá maminka dvou dětí se už domů nevrátila....

29. 9. 2008
Místo do nemocnice málem na psychiatrii!

Uherské Hradiště

Místo do nemocnice málem na psychiatrii!

Lékařka zdravotnické záchranné služby Hana Vlčnovská je opět terčem ostré kritiky pacienta. Pětadvacetiletá Kateřina Jakubíková z Uh....

29. 9. 2008
Podzemní vody v ohrožení

Popovice

Podzemní vody v ohrožení

Časovaná bomba už léta tiká nad Popovicemi! Její zlikvidování je však v nedohlednu. Majitel uložiště kalů bývalého...

29. 9. 2008
TOPlist