FacebookYoutubeInstagram

Strážníci opustili poštu. Místo získali přímo v policejním domě

Uherský Ostroh Zprávy 12. 9. 2017
Strážníci opustili poštu. Místo získali přímo v policejním domě

Městskou policii v Uherském Ostrohu tvoří jen dva strážníci. Velitelem je Aleš Hruška (vpravo), jediným podřízeným pak Miroslav Haláč.

Foto: sal

Kancelář ostrožských strážníků, kteří se tísnili v prostorách místní pošty, osiřela. Tandem Aleš Hruška, Miroslav Haláč se na pokyn vedení města přestěhoval přímo do policejní budovy na centrálním náměstí Sv. Ondřeje. Cesta na obvodní oddělení Policie ČR, se kterou dvojice už dřív spolupracovala, tak trvá jen několik vteřin. V nadsázce - pokud by policisté potřebovali výpomoc, tak už nemusí volat telefonem, stačí jen zvýšit hlas. Další kuriozitou je fakt, že obě složky sídlí v městském domě.

Jak je to možné? Ministerstvu vnitra loni nevyšel záměr prodat policejní budovu za 4 miliony korun. Dvoupodlažní stavení nakonec získala radnice, a to za necelý milion. „O budovu jsme měli dlouhodobý zájem, ale původní prodejní cenu jsme akceptovat nemohli. Tak jsme si počkali, až s ní půjde ministerstvo dolů. Nakonec jsme objekt získali za 940 tisíc,“ vysvětluje Hana Příleská, starostka Uherského Ostrohu. „Nyní ještě řešíme, jak využít půdní prostory. Je možné, že je za symbolické nájemné nebo za korunu pronajmeme zájmovým spolkům.“

Ať už prostory získá kdokoliv, žádných zásadních stavebních úprav uvnitř ani zvenčí se nedočká. Budova je totiž na seznamu chráněných památek, což městu poněkud svazuje ruce. Vůbec nejvíc v případě dodávek tepla. Žádné rozvody uvnitř nejsou, teplo dodávají jen elektrická kamna.

Pokud jde o obvodní oddělení státní policie, v jeho sboru je zatím deset mužů. Proč zatím? „V budoucnosti chceme současný počet policistů ještě navýšit. To ovšem závisí mimo jiné i na tom, jestli se podaří zvětšit početní stavy v rámci celé republiky,“ řekl už dřív Petr Jaroš, mluvčí krajské policie ve Zlíně. Vyvrátil tak spekulace, že státní policie má Uherský Ostroh opustit.

Vedení policie by početnější tým rozhodně přivítalo. Rajón ostrožského oddělení totiž není nijak malý. Kromě samotného města do něj patří i Ostrožská Nová Ves, Ostrožská Lhota, Hluk a Boršice u Blatnice.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Kultura a lidové tradice regionu získají 3 miliony!

Slovácko

Kultura a lidové tradice regionu získají 3 miliony!

Kulturní grant Nadace SYNOT letos zacílil především na podporu rozvoje lidové kultury a dalších kulturních a folklorních...

12. 9. 2017
Kiosek zmizel, místo zabrala škola

Hradčovice

Kiosek zmizel, místo zabrala škola

Děti z Hradčovic budou na letošní návrat do školních lavic dlouho vzpomínat. V rekordním čase, za pouhé...

12. 9. 2017
Bývalý starosta Podolí má problém. Hrozí mu 5 let za mřížemi!

Podolí

Bývalý starosta Podolí má problém. Hrozí mu 5 let za mřížemi!

Policie obvinila Miroslava Křižku, bývalého starostu a místostarostu Podolí! Křižka měl zneužít pravomoce úřední osoby a porušit...

11. 9. 2017
Do Afriky odletí koloběžky i tříkolka

Modrá

Do Afriky odletí koloběžky i tříkolka

Z Archeoskanzenu Modrá zmizelo 41 jízdních kol, tři koloběžky, jedna tříkolka a taky veškeré náhradní díly. Policie...

11. 9. 2017
TOPlist