FacebookYoutubeInstagram

Strážníci se vrátí s radary zpět na silnice

Slovácko Zprávy 4. 1. 2009
Strážníci se vrátí s radary zpět na silnice

Alarmující stav na českých silnicích, kde prudce stoupl počet smrtelných nehod, zřejmě výrazně ovlivnil senátory při rozhodování, zda mohou městští strážníci měřit rychlost či ne. Mohou, tedy za předpokladu, že budou stát pouze na místech určených policií, a že rozhodnutí senátorů stvrdí svým podpisem i prezident republiky Václav Klaus.

„Rozhodnutí senátorů samozřejmě vítáme. Je v něm sice obsažena podmínka, že strážníci mohou měřit rychlost pouze v místech, která schválí policie, nicméně věřím, že námi vybrané úseky dokážeme zdůvodnit,“ je přesvědčen starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Vaněk.

Policisté ve strážnících přitom žádnou konkurenci nespatřují. Věří naopak, že to situaci jedině prospěje. „Vše, co pomůže zvýšit bezpečnost v silničním provozu, vítáme, a měření rychlosti na více místech regionu k tomu může jedině pomoci. Předpokládáme, že navážeme s jednotlivými radnicemi jednání a poté vyhodnotíme, zda je v dané lokalitě radar potřebný, či ne,“ uvedla Jitka Zámečníková, tisková mluvčí uherskohradišťské policie.

Strážníci mohli rychlost projíždějících aut měřit do června letošního roku. Poté poslanci rozhodli, že by tuto pravomoc měli mít jen policisté. Města a obce po celé České republice proto začaly zvažovat žalobu na stát za zmařenou investici za nákup radarů, které nemohly používat. Hlavním argumentem se však zřejmě staly statistiky nehod v následujících měsících, které začaly strmě stoupat do červených čísel. Zastavit negativní bilanci se přitom zatím nepodařilo ani drastickou reklamní akcí Nemyslíš, zaplatíš!. Návrat strážníků na silnice je tak podle senátorů, nezbytný.

Autor: zde

Vaše názory

Finanční krize Němce neodradila

Blatnice pod sv. Antonínkem

Finanční krize Němce neodradila

Ačkoliv se Slovácko čím dál více musí vyrovnávat s následky světové hospodářské krize, v Blatnici je tomu...

4. 1. 2009
Podniky na své zaměstnance nezapomínají

Slovácko

Podniky na své zaměstnance nezapomínají

Mohly by se vymluvit na současnou světovou krizi, která jim zrušila spousty zakázek, což způsobilo pokles tržeb....

4. 1. 2009
Vánoce: místo pohody často shon

Slovácko

Vánoce: místo pohody často shon

Vánoční svátky - to je fenomén, kdy si dokáží udělat čas na své blízké snad všichni lidé....

4. 1. 2009
Náklaďák hladovějícím

Blatnice pod sv. Antonínkem

Náklaďák hladovějícím

„Prosím, pomozte! Když zde proběhne monzun, nemáme sebemenší možnost jak sem dovézt potraviny, protože nejbližší větší město...

4. 1. 2009
TOPlist