FacebookYoutubeInstagram

Střecha už jim na hlavu nespadne, fotbalisté mají nové kabiny

Huštěnovice Zprávy 15. 5. 2018
Střecha už jim na hlavu nespadne, fotbalisté mají nové kabiny

Helena Hájková ozdobila novou fasádu znakem huštěnovického Sokola.

Foto: sal

Fotbalisté Huštěnovic už nemají strach, že jim spadne střecha na hlavu. Obec jim totiž postavila nové kabiny, za které zaplatila skoro 7 milionů korun. V Huštěnovicích tak udělali tečku za rekonstrukcí sportovního areálu v Olší, který je domovem devátého mančaftu okresní soutěže.

Jelikož si šatny postavili fotbalisté v akci Z roku 1970, nebylo jim co závidět. „Už byly v havarijním stavu, vymykaly se dnešním standardům. Největší komplikace způsobovalo sociální zařízení, které sloužilo fotbalistům i návštěvníkům,“ připomněl Aleš Richtr, starosta Huštěnovic.

I když obec vlastní všechny pozemky ve sportovním areálu, budova šaten patřila TJ Sokol. A tak se nejdříve narovnaly majetkoprávní vztahy. „Sokoli nám objekt darovali, čímž dali zelenou demolici. Na stejném místě jsme postavili novou moderní budovu z kontejnerového systému, jejíž zázemí potěší nejen fotbalisty. Nové šatny jsme postavili během dvou měsíců,“ prozradil Richtr. Fotbalisté tak získali komfort, o kterém léta jenom snili. Toalety mají přímo v šatnách, stejně jako rozhodčí. A samostatné sociální zařízení je k dispozici i návštěvníkům, včetně handicapovaných.

Stavba přišla na 7 milionů korun, pro které obec sáhla do vlastní pokladny. Sportovní areál v Olší tak získal zcela novou tvář, už loni totiž Huštěnovičtí investovali 4,5 milionu do víceúčelového hřiště, tenisových kurtů s tartanovým povrchem, venkovní posilovny a dětského hřiště. „Už zbývá jen dokončit terénní úpravy, zpevněné plochy a veřejné osvětlení. Kolaudace je v plánu koncem týdne,“ dodal starosta. O pomyslnou třešinku na dortu se postarala Helena Hájková, která fasádu objektu ozdobila znakem TJ Sokol Huštěnovice.

Autor: ceh

Vaše názory

Obchod znovu otevřel, nájemce platí jen korunu

Salaš

Obchod znovu otevřel, nájemce platí jen korunu

Tříměsíční půst skončil. Obyvatelé Salaše už za nákupy nejezdí do šest kilometrů vzdáleného Velehradu nebo ještě dál...

15. 5. 2018
Všezvěd překlene Olšavu letos, Všudybud se přidá za rok

Uherský Brod

Všezvěd překlene Olšavu letos, Všudybud se přidá za rok

Do konce letošního října Všezvěd, za rok Všudybud. Tedy pokud půjde všechno podle plánu. V Uherském Brodě...

14. 5. 2018
Brod má hřiště s půjčovnou kol i trojkolek

Uherský Brod

Brod má hřiště s půjčovnou kol i trojkolek

U brodské Základní školy Na Výsluní začíná fungovat rozšířené dopravní hřiště. Na rozdíl od jiných areálů v...

14. 5. 2018
Sucho utahuje kohoutky. Obcím hrozí omezení odběru vody!

Uherskohradišťsko

Sucho utahuje kohoutky. Obcím hrozí omezení odběru vody!

Obyvatelé sedmi obcí na Uherskohradišťsku, které jsou zásobovány pitnou vodou ze skupinového Vodovodu Babicko, si zadělali na...

13. 5. 2018
TOPlist