FacebookYoutubeInstagram

Švardala vystřelil starostům evropský titul

Uherskobrodsko Zprávy 5. 6. 2012
Švardala vystřelil starostům evropský titul

„Je to naše!“ - Starostové se těší z evropského zlata. V úspěšném výběru byli také Zbyněk Král z Bánova (první zleva) a Libor Švardala (druhý zprava)

Foto: archiv Libora Švardaly

Jeli to jenom zkusit a vrátili se jako evropští šampioni. Fotbalová reprezentace starostů překonala ve finále "starostovského Eura" Slováky 4:1. Ale co je nejdůležitější - v týmu zazářili i dva zástupci Uherskobrodska, Zbyněk Král z Bánova a Libor Švardala ze Slavkova. Ten se dokonce zapsal do statistik několika brankami. Původně byl ve výběru také starosta Suché Loze Václav Bujáček, o Euro ale nakonec přišel kvůli zranění. "Přetrhl jsem si šlachu v ruce a nemohl jsem tak jet. Snad jindy," smutnil.

​Libor Švardala má naopak životní zážitek. Ve finálovém souboji se po faulu na něj kopal pokutový kop a mimo dvou přihrávek starosta Slavkova vstřelil i čtvrtou branku českého výběru. "Vybrat nejsilnější zážitek není snadné, celý turnaj byl skvěle zorganizovaný. Na finále však rozhodně nezapomenu, utkání mělo i výbornu diváckou atmosféru," vzpomíná Švardala, který nakonec na turnaji vstřelil čtyři branky.

A kde si  Švardala uschoval zlatou medaili? Jednoduše po kapsách.  "Často ji chce někdo vidět, tak ji mívám téměř stále při sobě. Později pro ni ale určitě najdu čestné místo," řekl starosta, který také vítězství svého týmu prorokoval.

"To, že vyhrajeme, bylo spíše mé přání než plán, ale o to je to sladší, když to nakonec vyšlo," směje se starosta, který už musí přemýšlet nad jinými věci. Reprezentační pohádka skončila a nyní se starostovy myšlenky budou opět točit kolem obecních projektů.

Autor: fab

Vaše názory

Cena Climate Star zamířila do Hostětína

Hostětín

Cena Climate Star zamířila do Hostětína

Švýcarský Curych, německé Lipsko, španělská provincie Andalusie. A nyní Hostětín. Všechna tato místa spojuje ocenění Climate Star...

5. 6. 2012
Dotace s podmínkou: 30 procent si doplatíte

Dotace s podmínkou: 30 procent si doplatíte

Vylepšení vozového parku i zásahové techniky za milion a padesát tisíc korun k tomu. Taková je podpora...

5. 6. 2012
Stezka spojí Slavkov s Dolním Němčím

Slavkov

Stezka spojí Slavkov s Dolním Němčím

Letošní největší investice Slavkova půjde do rozvoje turismu a zvýšení bezpečnosti chodců i cyklistů. Ještě letos má...

4. 6. 2012
Gymnazista se zabil skokem z okna

Uherské Hradiště

Gymnazista se zabil skokem z okna

Obrovská tragédie otřásla uherskohradišťským gymnáziem. Devatenáctiletý mladík z Uherského Brodu neunesl neúspěch u zkoušky z dospělosti a...

4. 6. 2012
TOPlist