FacebookYoutubeInstagram

Svazácké torzo nahradí bytový komplex

Uherské Hradiště Zprávy 13. 1. 2009
Svazácké torzo nahradí bytový komplex

Vizualizace budoucí podoby bytového komplexu na ulici 28. října.

Majitel panelové konstrukce už čeká jen na územní rozhodnutí

Torzu stavby Domu mládeže se blýská na lepší časy! Léta chátrající objekt na ulici 28. října v Uherském Hradišti na jaře srovná se zemí buldozer. Panelovou konstrukci nahradí komplex čtyř polyfunkčních domů s 96 byty! Majitel už čeká pouze na posvěcení vize stavebním úřadem.

„Každý z pětipatrových domů nabídne po čtyřiadvaceti bytových jednotkách, v přízemí vzniknou komerční plochy,“ říká Alessandro Alagia, majitel monstra, které je jednou z posledních pih na tváři města.

Její odstranění přitom avizoval už na červen, kdy počítal s výstavbou pouze dvou bytových domů. „Půlroční zpoždění je zapříčiněno přepracováním projektu, který je konzultován s městským architektem inženýrem Holým i životním prostředím,“ přikyvuje italský podnikatel. Když změnil projekt, zastavil vlastně i územní řízení.

„Novou žádost přinesl až koncem listopadu s tím, že požádal o vydání územního rozhodnutí ve zjednodušeném územním řízení. Jelikož nám ale předložil stejná stanoviska dotčených orgánů jako u první žádosti, což nelze, byli jsme nuceni řízení přerušit. A navíc ještě nepředložil další nutné podklady,“ uvedla Petra Zemčíková, tisková mluvčí uherskohradišťské radnice. „Jakmile vše potřebné doplní, dostane od stavebního úřadu územní rozhodnutí,“ doplnila Zemčíková.

Přepracováním projektu a zdvojnásobením počtu bytových domů vyvstala třeba i potřeba vysázení více zeleně, tudíž se část parkovacích míst přesunula do podzemí, což změnilo požárněbezpečnostní řešení stavby. „Aktuálně proto čekáme na vyjádření hasičů a ještě i životního prostředí, jejich rychlost bohužel ovlivnit nemůžeme,“ posteskl si Alagia. „Z hlediska životního prostředí je záležitost už vyřešena, vydali jsme kladné stanovisko,“ vzkázala čerstvou novinku tisková mluvčí.

Stavba se tak podle všeho rozjede na plné obrátky na jaře, přesně polovina z 96 bytů bude o velikosti 3+kk, dále pak čtyřiadvacet jednopokojových a stejný počet mezonetových. „Ještě předtím přijde na řadu demolice stávající konstrukce. Samotný termín zahájení stavby je však odvislý od zmíněných vyjádření,“ poznamenal majitel. 

Autor: ceh

Vaše názory

Mrazy udeřily, vodaři se otáčejí

Slovácko

Mrazy udeřily, vodaři se otáčejí

Kruté mrazy zasáhly i Uherskohradišťsko, rtuť teploměru klesá až k minus dvaceti stupňům Celsia! Zima přidělává vrásky...

13. 1. 2009
Zámecká parcela bude již brzy patřit Drslavicím

Drslavice

Zámecká parcela bude již brzy patřit Drslavicím

Mýtinka v lesním porostu mezi Drslavicemi, Hradčovicemi, Vlčnovem a Uh. Brodem řadu let láká místní k příjemné...

13. 1. 2009
Hvězdárna láká i letos

Uherský Brod

Hvězdárna láká i letos

Ve středu sedmého ledna byl v Praze letošní rok vyhlášen jako Mezinárodní rok astronomie. Uherskobrodská hvězdárna nemůže...

13. 1. 2009
Příkop ochrání před vodou

Šumice

Příkop ochrání před vodou

Proudy valící se vody a bahna, to byl častý problém, jejž muselo řešit několik šumických rodin. Léta...

13. 1. 2009
TOPlist