FacebookYoutubeInstagram

Světové unikum! Pevnost prověří svaly i mozek

Uherské Hradiště Zprávy 5. 12. 2017
Světové unikum! Pevnost prověří svaly i mozek

Petr Pavlacký postavil v Uherském Hradišti vlastní pevnost Boyard

Foto: sal

Uherské Hradiště má světový unikát, pyšní se vlastní Pevností „Boyard“! Jedinečná zábava, která rozvíjí kreativní myšlení, flexibilitu při řešení problémů a prověří také týmovou spolupráci či fyzické schopnosti, rozbila „stan“ v prvním patře obchodního domu Centrum.

„Jde o unikátní zábavu, která nemá ve světě obdoby. Nejvíce podobný je Tepfaktor, který je rovněž v Česku, ale i od něj se výrazně lišíme. Hráčům totiž nabízíme ověření fyzických a praktických schopností ve středověkém prostředí a také úkoly na přemýšlení a hledání, za které získávají mince,“ prozradil Petr Pavlacký, majitel Pevnosti v Uherském Hradišti, který už ve městě druhým rokem provozuje Exit game, populární únikovou hru. „Lidé si únikovku často spojovali s Pevností Boyard a navíc žádali fyzickou aktivitu, dobrodružství a více praktických úkolů, takže jsme jim jen vyhověli,“ řekl s úsměvem muž, který Pevnost vymyslel.

Inspiroval se přitom legendární Pevností Boyard, ať už získáváním klíčů, zlaťáků, zdoláváním překážek, praktickými úkoly, šiframi nebo hádankami, včetně netradičního designu místností. „Jen jsme nezacházeli do extrému, aby byla hra pro širokou veřejnost. Ve hře proto nejsou pavouci, hadi a vůbec žádná zvířata, která by spoustu zákazníků asi odradila,“ uvedl Pavlacký.

Dvou až šestičlenné týmy za splnění různých úkolů získávají zlaťáky nebo stříbrňáky, které následně promění v body. Záleží i na dosaženém času. Když si nevědí rady, jeden z hráčů vyzvedne nápovědu, ale tým na oplátku o nějaké body přijde. Pevnost má osm místností, které zabírají více než 100 metrů čtverečních a některé jsou i dvoupatrové. „Jelikož je hra navržena opravdu pro všechny, stačí jen základní fyzická zdatnost. Zvládnou ji i rodiny s dětmi. Věkově nikoho neomezujeme, záleží, jak si kdo troufne. Když děti nemají doprovod, jsme připraveni jim asistovat,“ poznamenal Pavlacký, kterému se už v hlavě rodí plány na další verzi. A dlouho ji prý neutají…

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Spolek Světlovan ztratil známku Světlovánek, ten o ni vzápětí požádal!

Bojkovice

Spolek Světlovan ztratil známku Světlovánek, ten o ni vzápětí požádal!

Neshody mezi bojkovickými folklorními soubory Světlovan a Světlovánek nekončí. Navzdory říjnovému rozhodnutí Úřadu průmyslového vlastnictví, který definitivně...

4. 12. 2017
Basovník skončil, štafetu převzal Karkoška

Uherské Hradiště

Basovník skončil, štafetu převzal Karkoška

Policie v Uherském Hradiště je bez šéfa! Plukovník David Basovník totiž požádal o propuštění ze služebního poměru,...

4. 12. 2017
Hasiči získali posilu pro záchranu havarovaných

Buchlovice

Hasiči získali posilu pro záchranu havarovaných

Dobrovolní hasiči z Buchlovic mají novou posilu, má 130 koní a pohon na všechny čtyři kola. O...

4. 12. 2017
Výpověď obrátila učitelce život naruby. Je z ní invalidní důchodce

Uherský Ostroh

Výpověď obrátila učitelce život naruby. Je z ní invalidní důchodce

Nejdříve šikana, bossing, pomluvy a diskriminace. Pak vyhazov z práce, psychické problémy a invalidní důchod. A od...

3. 12. 2017
TOPlist