FacebookYoutubeInstagram

Teenager inzultoval sudího, dal mu pěstí do spánku

Uherské Hradiště Zprávy 20. 6. 2017
Teenager inzultoval sudího, dal mu pěstí do spánku

Rozhodčí Vojtěch Jahoda

Foto: sal

Skandál otřásá okresním přeborem dorostu! Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu se nemazlila s Danielem Rašticou z TJ Buchlovice, který po skončení vítězného zápasu v Hradčovicích (7:4) inzultoval na parkovišti rozhodčího Vojtěcha Jahodu. Verdikt? Devatenáctiletý mladík si rok do balonu nekopne! "Osobně se jednání nezúčastnil a ani klub neposlal k incidentu žádné vyjádření. S výší trestu jsme nechteli jít do extrému, zvolili jsme polovinu maximálního trestu, tedy rok," uvedl Stanislav Zelinka, předseda disciplinární komise okresního fotbalového svazu Uh. Hradiště.

„Žádal jsem exemplární trest, takže jsem spokojený. Incident je naprosto nepochopitelný a neomluvitelný, hráč si na rozhodčího vyloženě počkal a s vulgární poznámkou jej fyzicky napadnul. Zápas byl přitom naprosto bezproblémový, žádná červená ani penalta, sudí rozdal jen dvě žluté karty,“ kroutí hlavou Zbyněk Vlčnovský, člen komise rozhodčích OFS Uherské Hradiště.

Co se vlastně stalo? Z dostupných zdrojů DOBRÉHO DNE zápas už dávno skončil, když rozhodčí Jahoda vyšel z útrob tribuny na parkoviště, kde na něj čekal jen o měsíc starší Raštica… „Jak mě uviděl, začal mě urážet a pak mě udeřil pěstí do oblasti spánku. I když jsem to ustál, udělalo se mi špatně a skončil jsem na pohotovosti. Možná jsem byl jen v šoku, že se něco takového může stát,“ líčil incident napadený sudí, který byl už také na policii. Hříšník však nakonec půjde jen před přestupkovou komisi. „Ať už se stalo cokoliv, Dan nám udělal jen ostudu. Je smutné, že nikdy neměl žádný problém a z ničeho nic udělá hovadinu nejhrubšího zrna, která jej může stát i dobře rozjetou kariéru,“ nechápe Josef Křiva, sekretář Buchlovic. I když úder pěstí neviděl nikdo z realizačního týmu, protože už všichni odjeli domů, rozhodčí má v zápise uvedených hned pět svědků. Není tudíž pochyb, co se stalo. „Je to obrovská škoda, Dan dal za sezonu pětapadesát gólů a obdržel jen dvě žluté karty. Asi to byl zkrat, nevím,“ pokračoval na adresu levonohého snajpra smutně Křiva.

Jahoda už ale „knockout“ neřeší. Útočník se mu totiž omluvil. „Volal mi, mrzí ho to. Zaplatí mi pohotovost, benzín i ušlou odměnu za neodpískaný nedělní zápas. Už to proto nechci moc pitvat, je mladý jako já,“ říká rozhodčí z Nivnice. „Už tak je nás málo a každý takový atak případné adepty o dres rozhodčího jenom odradí. I proto je třeba volit přísné tresty,“ zdůraznil Vlčnovský za rozhodcovskou ekipu. Jahoda ale píšťalku na hřebík nepověsí. „Pískání mě baví, dělám to rád. Určitě neskončím, jen doufám, že to nebyl jen první, ale i poslední incident,“ přeje si devatenáctiletý sudí, který běhá po okresních trávnících druhým rokem.

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Rusové chtějí ukrást výrobu turboletu. Zůstanou lidé bez práce?

Kunovice

Rusové chtějí ukrást výrobu turboletu. Zůstanou lidé bez práce?

Jedna dobrá a jedna špatná zpráva z Kunovic, konkrétně z vyhlášených leteckých závodů Aircraft Industries (AI). Ta...

20. 6. 2017
V lesích za Bojkovicemi se střílí. Policie spustila nevídané manévry

Zlínský kraj, Bojkovice, Pitín

V lesích za Bojkovicemi se střílí. Policie spustila nevídané manévry

Tři maskovaní a ozbrojení lupiči přepadli včera na Slovensku poštovní vůz, ze kterého ukradli téměř milion korun....

19. 6. 2017
Drama v Hradišti. Italové si vyřizovali účty s pistolí u hlavy

Uherské Hradiště

Drama v Hradišti. Italové si vyřizovali účty s pistolí u hlavy

Přijeli si Italové vyřizovat účty do Uherského Hradiště? Není to vyloučeno. Způsob, jakým v jedné z kanceláří...

19. 6. 2017
Vystoupili z mikroregionu Dolní Poolšaví! Vykopali válečnou sekeru?

Uherské Hradiště

Vystoupili z mikroregionu Dolní Poolšaví! Vykopali válečnou sekeru?

Míkovice, Sady a Vésky už nepatří do Mikroregionu Dolní Poolšaví. Vládnoucí koalice v Uherském Hradiště místní části...

19. 6. 2017
TOPlist