Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

To je malér. Fondu došly peníze na opravy silnic nižších tříd

Slovácko Zprávy 4. 10. 2017
To je malér. Fondu došly peníze na opravy silnic nižších tříd
Foto: Ilustrační foto

Toto je špatná zpráva pro všechny obce, které protínají nebo k nim vedou silnice druhých a třetích tříd.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) totiž v rámci mezinárodní luhačovické konference na téma dopravní infrastruktury oznámil, že po třech letech končí s programem na poskytování dotací na opravy krajských silnic druhých a třetích tříd. Mimochodem - loni bylo na území celého regionu v havarijním stavu 665 kilometrů krajských silnic, do kategorie „nevyhovující“ pak spadlo dalších 313 kilometrů. Kraje by měly opravy hradit z prostředků, které získají z rozpočtového určení daní. Tíživou situaci může zvrátit pouze nová vláda, která nastoupí po říjnových volbách.

Pavla Botka, náměstka zlínského hejtmana pro dopravu, oznámení SFDI rozladilo. „Pokud se nenajde náhradní program, peníze nám budou chybět,“ prohlásil Botek s poznámkou, že na opravy silnic nižších tříd šlo letos z fondu přibližně 133 milionů korun. Zlínské hejtmanství pak z fondu pravidelně získávalo zhruba 100 milionů korun ročně.

Hlavní téma konference, kterou uspořádalo Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, byla připravenost a uskutečnění klíčových infrastrukturních projektů pro plánovací období EU v letech 2014-2020. „Zásadní negativní vliv na neutěšený stav přípravy prioritních staveb v našem regionu má zejména aktivistická činnost některých ekologických spolků a problémy majetkové přípravy staveb. Z toho vyplývají i vážná rizika opoždění jejich přípravy a realizace v tomto programovém období. Přítomní proto vyjádřili porozumění a podporu „Petici na podporu infrastrukturních projektů dálnice D49 Hulín-Fryšták-hranice ČR/SR a dálnice D55 Otrokovice-Staré Město-Břeclav“, kterou jsme připravili,“ sdělil Libor Lukáš, předseda pořádajícího sdružení.

Výsledky petice budou využity k podpoře snahy zástupců samospráv, usilující o urychlení přípravy a realizace těchto významných rozvojových projektů.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Krveprolití ve Starém Městě. Otec zabil dceru, syna pobodal

Staré Město

Krveprolití ve Starém Městě. Otec zabil dceru, syna pobodal

Rozvodové tahanice vyústily v tragédii, která otřásla Starým Městem! Osmadvacetiletý otec v jednom z bytových domů na...

4. 10. 2017
Klec spadla. Členům gangu hrozí 10 let za mřížemi

Uherský Brod

Klec spadla. Členům gangu hrozí 10 let za mřížemi

Zlínská kriminálka udeřila v minulých dnech na organizovanou skupinu výrobců pervitinu. Hlavou gangu, který vyráběl a distribuoval...

3. 10. 2017
Jezuitská kolej ožije bruslaři, radnice koupí umělé kluziště

Uherské Hradiště

Jezuitská kolej ožije bruslaři, radnice koupí umělé kluziště

Radnice v Uherském Hradišti odtajnila první vánoční dárek! Za bezmála 1,7 milionu korun koupí umělou ledovou plochu,...

3. 10. 2017
Střecha sýpky se zhroutila. Hrozí Penkovu statku demolice?

Hluk

Střecha sýpky se zhroutila. Hrozí Penkovu statku demolice?

Jako by se téměř sedm let dlouhou debatu na téma jak dál s Penkovým statkem rozhodla ukončit...

2. 10. 2017
TOPlist