FacebookYoutubeInstagram

Tři dny, dvanáct nehod!

Slovácko Zprávy 30. 7. 2018
Tři dny, dvanáct nehod!

Takto dopadl slovenský řidič na cestě domů přes Strání. Z jeho Fordu Focus je hromada plechu...

Foto: Policie ČR

Tucet nehod za pouhé tři dny. Nejvíc, celkem osm, jich zapříčinila roztržitost řidičů. Ve dvou stojí v pozadí únava, dvakrát pak zkřížila autům dráhu vysoká zvěř.

K první nehodě došlo minulý pátek v Ostrožské Nové Vsi, kde staršího řidiče Fordu Focus přepadla únava. Při průjezdu obcí přejel do protisměru, kde zkřížil dráhu autobusu přijíždějícímu ve směru od Kunovic. „Naštěstí se oběma řidičům ani osmi pasažérům v busu nic nestalo,“ oznámila Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie.

Jen o několik hodin později pak policisté řešili hned pět nehod. „Čtyři způsobila nepozornost řidičů a obešly se bez zranění. Pátý střet vozidel dokonce krátce po půl druhé odpoledne zablokoval silnici I/54 v obci Strání. Pětatřicetiletý slovenský řidič vozidla značky Ford Focus jel směrem na Slovensko. Jenže únava přemohla jeho pozornost a muž za volantem ztratil kontrolu nad řízením. Tak se stalo, že ford přejel do protisměru, kde se čelně střetl s fabií. Ta po nárazu skončila mimo silnici na chodníku. U obou řidičů vyšla dechová zkouška s negativním výsledkem. Při nehodě se zranily čtyři osoby. Záchranáři je převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Škoda na vozidlech se vyšplhala na sto sedmdesát tisíc korun. Po dobu vyšetřování řídili policisté provoz kyvadlově,“ upřesnila policejní mluvčí Šabatová. A dodala, že o víkendu pak někteří řidiči opět nedbali na pozornost. „Díky tomu „oťukávali“ nejen svá vozidla. Naštěstí to odnášely pouze karoserie,“ poznamenala mluvčí.

Poslední dvě nehody způsobila vysoká zvěř přebíhající za bílého dne přes silnici. „V neděli ráno se s ní střetl devětapadesátiletý řidič vozidla značky Mitsubishi, který projížděl úsekem mezi Újezdcem a Medlovicemi. Škoda přesáhla osmdesát tisíc korun. Večer se pak do stejné situace dostal řidič mercedesu mezi Bílovicemi a Nedachlebicemi. V tomto případě je škoda odhadnuta na bezmála třicet tisíc korun. Uhynulou zvěř si na místě převzali myslivečtí hospodáři. U obou řidičů byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou a řidiči vyvázli bez zranění,“ shrnula bilanci Milena Šabatová.

Autor: ara

Vaše názory

Pojišťovna ji odepsala. Ženě platí léčbu rakoviny i neznámí dárci

Kudlovice

Pojišťovna ji odepsala. Ženě platí léčbu rakoviny i neznámí dárci

Život se jí před třemi lety převrátil naruby. Lékařské vyšetření odhalilo, že má rakovinu lymfatických uzlin. Třiačtyřicetiletá...

29. 7. 2018
SMRT NA ULICI: Mladý muž zemřel ve Starém Městě přímo na ulici. Příčinu určí pitva

Staré Město

SMRT NA ULICI: Mladý muž zemřel ve Starém Městě přímo na ulici. Příčinu určí pitva

Dnes odpoledne vyhasl přímo na ulici ve staroměstské obchodí zóně život teprve devětadvacetiletého muže. Na místě byla...

27. 7. 2018
Policie i strážníci zbrojí na Baník. Do Hradiště míří stovky tvrdých rowdies

Uherské Hradiště

Policie i strážníci zbrojí na Baník. Do Hradiště míří stovky tvrdých rowdies

Uherské Hradiště se v sobotu po poledni začne měnit v pevnost hlídanou státní policií i městskými strážníky....

27. 7. 2018
V podkroví školy vyrostou nové učebny, ty původní třídy získají prvňáčci

Polešovice

V podkroví školy vyrostou nové učebny, ty původní třídy získají prvňáčci

S evropskými dotacemi do škol se roztrhl pytel, nových učeben se tak kromě Uherského Hradiště a Starého...

26. 7. 2018
TOPlist