FacebookYoutubeInstagram

Trn z paty vytrhnou Němci

Blatnice pod sv. Antonínkem Zprávy 27. 8. 2008
Trn z paty vytrhnou Němci

Počet nezaměstnaných by měl v obci prudce klesnout

Zastavit nepříznivý vývoj, při kterém se Blatnice stává jednou z nejvíce nezaměstnaností postižených obcí na Slovácku, chce německá firma Siempelkamp. Na podzim totiž uvede do provozu novou výrobní halu, do které během půl roku přijme padesát zaměstnanců. Ve výhledu tří let pak tento počet může stoupnout dokonce až na trojnásobek!

„Na Veselsku činila ke 30. červnu letošního roku nezaměstnanost 8,16 %, na Horňácku 8,65 %, na Strážnicku 8,22 % a na Bzenecku 7,72 %,“ uvedl čísla o počtu nezaměstnaných v jednotlivých regionech Slovácka, které leží poblíž Blatnice, statistik hodonínského úřadu práce Michal Brechličuk. Blatnice pod svatým Antonínkem přitom tyto statistiky převyšuje, neboť údaj o počtu lidí bez práce se zastavil na čísle 8,94 %! Vysoký počet nezaměstnaných Blatničanů by měl být brzy ovšem minulostí. Přímo v obci jim totiž vznikají hned desítky nových pracovních míst.

„V listopadu navezeme do haly technologie, přičemž samotnou výrobu chceme spustit na přelomu listopadu a prosince. Zájemci o práci se přitom mohou hlásit již nyní, neboť firma zajišťuje kompletní školení budoucích pracovníků, a to přímo v tuzemsku,“ uvedl generální manažer společnosti Siempelkamp CZ Michal Pospíšil.

Firma chce letos přijmout dvacet pět lidí a hned na počátku příštího roku dalších pětadvacet. „Mezitím budeme projektovat druhou halu, která vznikne přibližně o rok později, v níž zaměstnáme dalších padesát lidí. Výhledově přitom plánujeme i postavení třetí haly,“ doplnil Pospíšil.

Místní radnice si je problému nezaměstnanosti vědoma a německé firmě vyšla vstříc s pozemky, které jsou pro expanzi Siempelkampu nezbytné „Prostor na výstavbu tří hal má firma již nyní, zastupitelé totiž odsouhlasili prodat firmě pozemky v průmyslové zóně. Siempelkamp tak vlastní v Blatnici pět hektarů,“ uvedl starosta Blatnice Josef Vavřík.

Německá firma, která je světovou jedničkou ve výrobě strojů na zpracování dřeva, klade velký důraz na to, že je společností se 125 let dlouhou tradicí. Chce tak oslovit zejména lidi, kteří mají zájem o práci trvalého charakteru. Holding Siempelkamp GmbH dnes sdružuje celkem 17 dceřiných společností, které v loňském roce dosáhly obratu za 12,5 miliardy korun.

Autor: zde

Vaše názory

Zrod nové spolupráce

Zrod nové spolupráce

Baťova vila ve Zlíně se právě dnes zapíše do paměti Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR)....

27. 8. 2008
Pitínské škole chybí děti

Pitín

Pitínské škole chybí děti

Nejméně patnáct žáků ve třídě, tak zní zákonem stanovený limit pro základní školy. Ten se však ukázal...

27. 8. 2008
Peníze na obnovu parku jsou připraveny

Uherský Brod

Peníze na obnovu parku jsou připraveny

V půli července zaznamenala dotační politika Uh. Brodu další úspěch. V tu dobu byl totiž schválen projekt...

27. 8. 2008
Nezdenice potěšily sportovce

Nezdenice

Nezdenice potěšily sportovce

Tříroční práce vystoupala na samotný vrcholek úsilí. Zbrusu novou tělocvičnu, která se po třiceti sedmi letech dočkala...

27. 8. 2008
TOPlist