FacebookYoutubeInstagram

Třpytivá kráska z Kunovic je svatebním dortem roku

Kunovice Zprávy 27. 1. 2015
Třpytivá kráska z Kunovic je svatebním dortem roku
Foto: archiv Markéty Sukupové

Kdo peče nejlepší svatební dorty? Markéta Sukupová z Kunovic. Její „Třpytivá kráska“ získala titul Svatební dort roku 2015. Odborná porota ocenila její cukrářské umění ve třetím ročníku soutěže, jejíž finále viděl pražský Clarion Congress Hotel.

„Stále jsem trošku v šoku. Když jsem viděla všechny soutěžní skvosty, tajně jsem doufala v umístění do pátého místa. Na vítězství jsem ale vůbec nepomyslela. Je to pro mě nečekaná odměna a závazek zároveň,“ svěřila se čtyřiatřicetiletá cukrářka, která považovala za úspěch už i postup do desetičlenného finále.

Její soutěžní dílo Třpytivá kráska porotu ohromilo. A přitom nehodnotila jen chuť, ale i vzhled, náročnost zdobení a zpracování. „Výroba čtyřposchoďového dortu mi zabrala celý týden před finále, poslední detaily na výzdobě jsem dělala ještě přímo v Praze,“ prozradila Sukupová, které s pojmenováním dortu pomohla trošku náhoda. „V jeden okamžik mi do kuchyně zasvítilo sluníčko a dort plný perleťového a zlatého zdobení se nádherně zatřpytil.“

Každému patru dala cukrářka jinou chuť - vanilkovou s mandarinkami, mramorovou s vanilkovým krémem a malinami, čokoládovou s čokoládovým krémem a višněmi a ořechovou s karamelem se špetkou soli a banánem. S titulem Svatební dort roku zároveň získala kurz za 50 tisíc korun od jednoho z nejkreativnějších německých cukrářů Roberta Oppenedera a pomůcky pro cukrářskou výrobu.

Markéta Sukupová upekla první dort v červenci 2006 dcerce Terezce k prvním narozeninám. Za rok přišel další, pak další a dnes je cukrářství už rok zdrojem obživy. „Od maturity jsem se věnovala kancelářské práci, která mě ale nenaplňovala. Pečení dortů se mi ale zarylo pod kůži, je to kreativní práce, kterou potřebuju k životu. A největší radost mám, když dort vytvoří úsměv na tváři, potěší,“ říká Sukupová, která peče dorty jen na zakázku. Svatební zvládne maximálně tři za týden, narozeninových třeba šest. „Každý dort totiž vyžaduje stoprocentní péči, jinak by nebyl úžasný,“ dodala s úsměvem autorka nejlepšího svatebního dortu roku 2015.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Nemocnice vyhlásila Rok výživy

Uherské Hradiště

Nemocnice vyhlásila Rok výživy

Rok seniora je minulostí. Uherskohradišťská nemocnice se v novém roce zaměří na výživu a špatné stravovací návyky,...

27. 1. 2015
Mladík, který surově zbil bezdomovce, dostal podmínku

Újezdec u Luhačovic

Mladík, který surově zbil bezdomovce, dostal podmínku

S tříletou podmínkou s odkladem na pět let, povinností nastoupit ústavní odvykací kúru a zaplatit 31 tisíc...

26. 1. 2015
Ovzduší ve městě je nejčistší za posledních 6 let

Uherské Hradiště

Ovzduší ve městě je nejčistší za posledních 6 let

Obyvatelům Uherského Hradiště se dýchá podstatně lépe, množství polétavého prachu v ovzduší se snižuje. Z výsledků měření...

26. 1. 2015
„Obnovte bazén! Přestěhujte školu!“ Pro co se v Korytné rozhodnou?

Korytná

„Obnovte bazén! Přestěhujte školu!“ Pro co se v Korytné rozhodnou?

Obnovit krytý bazén nebo přestěhovat školu do poloprázdné mateřinky? V jakém pořadí a především, kolik to bude...

26. 1. 2015
TOPlist