FacebookYoutubeInstagram

Uspěli v kraji, postoupili do finále

Uherský Ostroh Zprávy 27. 3. 2009
Uspěli v kraji, postoupili do finále

Dbají o vzhled - Uherský Ostroh investuje miliony korun do oprav historického jádra města. Aktuálně zde radnice zahájila proměnu předzámeckého prostoru, kterému bude dominovat malý parčík.

Foto: zde
Inzerce

Uherský Ostroh bude usilovat o nejlépe opravené historické město v republice

Nejlepší vztah k obnově historických památek mají ve Zlínském kraji v letošním roce zástupci uherskoostrožské radnice. Vyplývá to alespoň z výsledků krajského kola soutěže Historické město 2008. Ostrožané totiž uspěli v konkurenci dalších čtyř měst a postoupili do celostátního kola.

„Vítězství v konkurenci takových lokalit, jakými jsou Uherské Hradiště, Luhačovice, Kroměříž a Holešov, považujeme za velký úspěch, který nám zároveň dodává chuť do další práce,“ uvedl starosta Uherského Ostrohu Vlastimil Vaněk.

Ostroh zabodoval u hodnotící komise zejména komplexností, nikoliv zaměřením výhradně na jednu stavbu či objekt. „V posledních dvou letech jsme investovali hodně prostředků do rekonstrukce náměstí Svatého Ondřeje, obnovy zámku, přispěli jsme na rekonstrukci silnice druhé třídy, která prochází historickou částí města, a investovali do přízámčí. Celkově, včetně dotací od státu a Zlínského kraje, bylo v našem městě investováno v posledních dvou letech přibližně sedmdesát milionů korun,“ připomněl starosta.

Obnovu památek přitom nepovažuje radnice ještě ani zdaleka za dokončenou. „Nyní jsme zahájili práce na předzámečních úpravách, čeká na nás dokončení východní fasády zámku a určitě bychom ještě letos rádi zahájili opravu ulic, které sousedí s náměstím,“ vyjmenoval Vaněk.

O tom, zda Uherský Ostroh uspěje i v celostátním kole, se rozhodne 16. dubna, kdy proběhne vyhlášení ve Španělském sále Pražského hradu. Symbolicky u příležitosti Mezinárodního dne památek. 

Autor: zde

Vaše názory

Zastupitelé podpořili výstavbu obchodňáků

Veselí nad Moravou

Zastupitelé podpořili výstavbu obchodňáků

Dvacet jedna! Číslo neznačí v tomto případě známou karetní hru, ale počet milionů korun, které poplynou do...

27. 3. 2009
Ostroh vybírá nej učitele

Uherský Ostroh

Ostroh vybírá nej učitele

Ocenit skutečně jen ty nejlepší. S tímto úmyslem uspořádala vůbec první elektronické hlasování o nejoblíbenějšího učitele(-ku) místní...

27. 3. 2009
Vyroste hi-tec pavilon

Uherský Brod

Vyroste hi-tec pavilon

V blízkosti Slováckých strojíren bude brzy stát unikátní budova. Brodská průmyslovka zde totiž zahájí realizaci vzdělávacího centra....

27. 3. 2009
Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Slovácko

Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Žádat doslova o každou korunu od města a kraje budou zřejmě muset charity a pečovatelské služby v...

27. 3. 2009
TOPlist