FacebookYoutubeInstagram

V Blatnici teklo víno proudem

Blatnice pod sv. Antonínkem Zprávy 18. 5. 2015
V Blatnici teklo víno proudem
Foto: lef

 Od sobotního rána Blatnici zaplavilo okolo 1 500 milovníků vína. Přilákalo je Putování po blatnických búdách, kdy mohli zavítat a pokoštovat víno od osmatřiceti vinařů, Každý vinař měl v nabídce minimálně šest vzorků, ale někde jich bylo až pětadvacet. Za šest set korun v předprodeji či za sedm set na místě mohli návštěvníci pít, kolik vydrželi. V této cenně bylo navíc lahvové víno v hodnotě 200 Kč, které si odnesli domů.  Bezmála tisícovka účastníků se akreditovala s předstihem prostřednictvím internetu.

„K elektronickému přihlašování jsme přistoupili už před třemi lety a vyplatilo se nám. V den putování jde o značné urychlení registrace,“ uvedl Aleš Ratajský z Cechu blatnických vinařů, který celou akci pořádá. Dále připomněl, že se letos uskutečnil pátý ročník a návštěvnost rok od roku roste. Zatímco při nultém ročníku přišlo dvě stě lidí, letos jich bylo už sedmkrát více. O nějakém omezování účasti ale zatím v Blatnici neuvažují.

„Myslím, že dva tisíce návštěvníků bychom ještě v pohodě zvládali,“ odhadoval předseda Cechu blatnických vinařů Stanislav Vyskočil. S jeho míněním souhlasí i další vinař Václav Hanák. Dle jeho mínění by bylo únosné ještě 2 500 lidí. „Rozhodně se ale nechceme dostat na nějakých čtyři až pět tisíc, jak je tomu například ve Velkých Bílovicích. To už je strašná tlačenice,“ upozornil Aleš Ratajský.

Mnozí z milovníků vína prozradili, že se do Blatnice vrací už několikátým rokem.  „Na putování jezdím každoročně. Proč se vracím? Je to pro nás už srdeční záležitost. Máme rádi víno. A co se tady za těch pět let proměnilo? Rozhodně přibylo hodně lidí a stále se zvyšuje kvalita služeb i doprovodného programu.,“ zhodnotila akci Martina Zdráhalová z Uherského Ostrohu.

„Jsem velmi ráda, že Cech blatnických vinařů před lety s tímto nápadem přišel. Jde o vynikající propagací obce a především možnost poznat blatnická vína, která se tak dostávají více do povědomí široké veřejnosti,“ uvedla starostka Blatnice Lenka Fojtíková.

Autor: ara

Vaše názory

Tragédie Lopeník: Plášek se odvolal

Uherské Hradiště

Tragédie Lopeník: Plášek se odvolal

Traťový komisař Petr Plášek, kterého Okresní soud v Uherském Hradišti uznal vinným ze smrti čtyř dívek při...

18. 5. 2015
Studentky umprumky vymalovaly rehabilitaci

Uherské Hradiště

Studentky umprumky vymalovaly rehabilitaci

Dětskou rehabilitaci Uherskohradišťské nemocnici ozdobily dětem dobře známé postavičky z pohádek. Jejich oživení je dílem sedmi studentek...

18. 5. 2015
Farář Ryška získal čestné občanství, přijede i Graubner

Nedakonice

Farář Ryška získal čestné občanství, přijede i Graubner

Dlouholetý kněz nedakonické farnosti Mons. Josef Ryška získal im memoriam čestné občanství obce Nedakonice. Zastupitelé tak uctili...

18. 5. 2015
Trest pro důstojníka: Tři měsíce bez obvyklého platu

Uherský Brod

Trest pro důstojníka: Tři měsíce bez obvyklého platu

Výkonný a řídící důstojník krajského ředitelství policie ve Zlíně, proti kterým se vedla v souvislosti s únorovým...

18. 5. 2015
TOPlist