FacebookYoutubeInstagram

Valenta: Pohlídám si, aby se v Hradišti vybudoval nový pavilon interny

Uherské Hradiště, Zlínský kraj Zprávy 3. 11. 2016
Valenta: Pohlídám si, aby se v Hradišti vybudoval nový pavilon interny

Vizualizace nové interny v Uherskohradišťské nemocnici, která má vyrůst hned v sousedství centrálního pavilonu.

Ve středu se senátor Ivo Valenta stal oficiálně také zastupitelem Zlínského kraje. Přestože bude společně s dalšími kandidáty za Svobodné a Soukromníky sedět v opozičních lavicích, neobává se, že by mu to bránilo v tom, aby pomáhal regionu. A nemá malé cíle. Chce pohlídat například to, aby v příštím roce odstartovala v Uherskohradišťské nemocnici výstavba nového interního pavilonu.

Ve středu jste poprvé usedl v lavicích krajského zastupitelstva, kde Svobodní a Soukromníci budou zastávat funkce opozičních zastupitelů. Jaké si ze zasedání odnášíte první dojmy?

Vcelku pozitivní. Již dříve jsem si všiml, že většina politických stran, zastoupených v krajském zastupitelstvu, se shoduje v prioritách, na které je třeba, abychom se soustředili. Dnes to mimochodem potvrdil i nový hejtman Jiří Čunek. Věřím, že společně s kolegy budeme velmi konstruktivní opozicí, která bude krajskou vládu hlídat a zároveň popohánět k tomu, aby na konkrétní řešení vleklých problémů došlo co nejdříve a zároveň tato řešení nepostrádala zdravý selský rozum. Navíc jsem mezi zastupiteli potkal spoustu známých a také silné zastoupení našeho Slovácka. Takže věřím, že se nám bude společně dobře pracovat a že společně pomůžeme našemu regionu.

Ví se o vás, že jste časově vytížený člověk. Jste šéfem velké firmy, pracujete jako senátor, často cestujete po celém světě. Nebude pro vás krajské zastupitelstvo přeci jen ztrátou času?

V žádném případě. Na práci v krajském zastupitelstvu se upřímně těším, protože jsem přesvědčen o tom, že může mít velké průniky s tím, o co se snažím jako slovácký senátor. Tím zároveň můžeme umocnit pomoc našemu regionu. Záměrně jsem neusiloval o žádné další funkce v rámci zastupitelstva a dal tak příležitost svým spolupracovníkům. Tomáš Pajonk je předsedou našeho zastupitelského klubu, Helena Lasztoviczová bude pracovat v sociálním výboru a Michal Dvouletý bude předsedou výboru pro nevládní organizace a neziskový sektor. To je fajn, protože v tomto výboru může navázat na jeho působení ve spolcích a dalších neziskových organizacích, ale také na 15 let spolupráce Nadace Synot s neziskovým sektorem právě ve Zlínském kraji.

Přesto nové krajské zastupitelstvo čekají daleko důležitější úkoly. Na co se chcete zaměřit v první řadě?

Úkolů nás jistě čeká hodně. Již v prosinci budeme schvalovat krajský rozpočet, který s kolegy určitě podrobíme bližšímu zkoumání, budeme určitě i prosazovat to, aby kraj směřoval peníze nikoliv do zbytečností, ale skutečně správným a užitečným směrem.

Můžete být přeci jen konkrétnější?

Nejdříve se musím s návrhem rozpočtu seznámit. Ale chci se postavit za to, aby se příští rok začal stavět nový pavilon interny v Uherskohradišťské nemocnici. Jsem přesvědčen o tom, že je třeba konečně dát zelenou tomuto několik let starému záměru. Pacienti ze Slovácka si zaslouží, aby vedle centrálního pavilonu měla nemocnice moderní zázemí také pro internu a další nemocniční oddělení. Navíc se tím otevře prostor k tomu, aby nemocnice opustila nevyužitou část areálu a tento prostor mohl posloužit k dalšímu rozvoji Uherského Hradiště, nové bytové zástavě, novým prvkům občanské vybavenosti, ale také dopravnímu napojení největšího sídliště slovácké metropole.

Autor: šon

Vaše názory

Diváci usednou nad šatny

Uherský Brod

Diváci usednou nad šatny

Sportovní halu v Uherském Brodě obsadí v zimních měsících dělníci. Cíl jejich mise je jasný. Odstranit dlouhodobou...

3. 11. 2016
VÍME PRVNÍ: Podolí čekají předčasné volby! Rezignoval i starosta Hastík!

Podolí

VÍME PRVNÍ: Podolí čekají předčasné volby! Rezignoval i starosta Hastík!

Obyvatelé Podolí, kteří se postavili na stranu odvolané starostky Jany Rýpalové, slaví. Obec totiž čekají předčasné volby....

3. 11. 2016
Soud začal rozplétat kauzu Tower club

Uherské Hradiště

Soud začal rozplétat kauzu Tower club

Spor společnosti Tower club, která provozuje stejnojmennou diskotéku v Prostřední ulici, s městem Uherské Hradiště má za...

3. 11. 2016
Asistenti prevence kriminality zůstanou ve městě

Uherské Hradiště

Asistenti prevence kriminality zůstanou ve městě

Asistenti prevence kriminality se osvědčili, čtyři bývalí policisté, které má pod „křídly“ městská policie, zůstanou v ulicích...

3. 11. 2016

Související

Slovácko

Kdo bude hájit zájmy občanů Uherskohradišťska ve Zlíně?

Kdo bude v nadcházejících čtyřech letech spravovat náš kraj? Je to na vás. O přízeň se v...

TOPlist