FacebookYoutubeInstagram

Valenta s spol. rozrazil stojaté politické vody na Slovácku

Slovácko Zprávy 17. 10. 2016
Valenta s spol. rozrazil stojaté politické vody na Slovácku

Ivo Valenta

Inzerce

Pohled na volební výsledky, které jednotlivé politické strany získaly v letošních krajských volbách, byl zajímavý především u nás na Slovácku. Volba obyvatel okresu Uherské Hradiště se totiž výrazně lišila od průběhu voleb v jiných částek Zlínského kraje. Způsobil to výrazný úspěch koalice Svobodných a Soukromníků (SaS), kterou vedl senátor Ivo Valenta. Právě jeho popularita společně s dalšími výraznými kandidáty totiž zamíchala výsledky voleb v mnoha obcích. Potvrdilo se tak, že partaj, kterou politologové označovali za černého koně voleb, rozrazila stojaté politické vody na Slovácku.

"Je vidět, že tam, kde dlouhou dobu působím, a kde jsem získal důvěru pracovat také jako senátor, mne lidé znají, sledují moji práci a jsou s ní spokojeni. Pro mne je tento výsledek také jakýmsi vysvědčením za dva roky působení v roli slováckého senátora. Těší mne, že jsem společně se svým týmem dokázal odpracovat spoustu věcí, které skutečně pomohly našemu regionu. A snad se nám také podařilo změnit vnímání toho, co dokáže senátor udělat pro svůj volební obvod," řekl senátor Ivo Valenta, který připomněl např. osvobození folkloristů od poplatků OSA nebo fakt, že se ministři konečně začali zajímat o bývalou uherskohradišťskou věznici.

Velkým překvapením bylo i pro senátora Valentu to, že SaS zvítězili na Slovácku hned ve 23 obcích a ve stejném počtu obcí obsadili druhé místo. A například v Uherském Hradišti získali hned čtvrtinu všech hlasů (24,91 %) s velkým náskokem před druhými lidovci s 12 % hlasů. Vítězná KDU-ČSL, která s velkým přehledem zvítězila v krajských volbách, získala na Slovácku prvenství v celkem 34 obcích.

„Bez ohledu na jakákoliv očekávání to hodnotím jako mimořádně dobrý výsledek a rád bych ještě jednou poděkoval za hlasy a důvěru,“ dodal senátor Valenta, který zároveň získal více jak 4 tisíce preferenčních hlasů, tedy téměř tolik jako druhý v pořadí Miroslav Adámek, primátor Zlína. Výrazný úspěch v preferencích zaznamenala pak také čtveřice starostů ze Slovácka Bohuslav Vávra, Jana Křižková, Petr Matoušek a Libor Švardala, kteří kandidovali za Soukromníky na společné kandidátce.

„Rozhodně máme na co navazovat. Teď je však na řadě krajské zastupitelstvo a já jsem přesvědčený o tom, že se společně pustíme do intenzivní práce, při které se můžeme opřít mimo jiné o zkušenosti osobností, které byly na naší koaliční kandidátce,“ uvedl Michal Dvouletý, krajský zastupitel a místopředseda Strany soukromníků ve Zlínském kraji.

"Já se na zastupitelstvo nedívám optikou koalice a opozice tak jako mnozí politici. Přestože s největší pravděpodobností nebudeme mít zástupce v krajské radě, věřím, že najdeme v zastupitelstvu dostatek partnerů, kterým půjde o rozvoj kraje. Vstoupili jsme do politiky, abychom prosazovali zdravý selský rozum, podporovali investice a pomohli tomu, aby z našeho kraje neodcházeli mladí lidé kvůli nízkým mzdám nebo špatné dopravní dostupnosti. A to také budeme dělat," zdůraznil Ivo Valenta. 

Autor: red

Vaše názory

Odmítli parkovací dům, teď jim chybí 300 míst

Uherské Hradiště

Odmítli parkovací dům, teď jim chybí 300 míst

Největší problém sídliště Štěpnice? Jednoznačně parkování! Obyvatelé největšího sídliště v Uherském Hradišti přikládají pod kotel a stále...

16. 10. 2016
Levicová vláda padla. Slovácko ovládli lidovci

Zlínský kraj

Levicová vláda padla. Slovácko ovládli lidovci

Levicová krajská vláda, čtyřleté spojenectví sociálních demokratů, komunistů a Zemanovců, patří od soboty historii. Jak by se...

15. 10. 2016
„Chráněný byt? Dává mi pocit bezpečí“

Dolní Němčí

„Chráněný byt? Dává mi pocit bezpečí“

Dům s chráněnými byty v Dolním Němčí má za sebou deset let činnosti. „Jsem tady velmi spokojená....

13. 10. 2016
TSUB povede Gottfried

Uherský Brod

TSUB povede Gottfried

Technické služby Uherský Brod (TSUB), novou příspěvkovou organizaci města, povede Bohumír Gottfried. O vzniku TSUB rozhodli brodští...

13. 10. 2016
TOPlist