FacebookYoutubeInstagram

Vandalové trápí Kunovice, neštítí se ničeho

Kunovice Zprávy 6. 1. 2017
Vandalové trápí Kunovice, neštítí se ničeho

V Kunovicích se rozmáhá vandalismus, radnice počítá škody, které jdou do statisíců. Vandalové rozbíjejí lampy veřejného osvětlení, městský mobiliář nebo dopravní značky. Jelikož počet případů už přerostl únosnou mez, město vyzývá občany, aby si více všímali okolí a případně volali městskou policii.

„Projevů vandalství za poslední půlrok skutečně rapidně přibývá a zatím marně hledáme příčiny. Odstraňování následků město stojí nemalé prostředky z rozpočtu. Desítky a statisíce korun bychom přitom mohli použít na mnohem potřebnější a užitečnější věci,“ krčí rameny nad rozmáhajícím se vandalismem Josef Krupa, vedoucí odboru správy majetku a životního prostředí kunovické radnice.

Asi největší škodu vandalové způsobili na cyklostezce do Ostrožské Nové Vsi, kde za dva měsíce rozbili osm svítidel. Oprava si vyžádala skoro 40 tisíc korun. „Cyklostezka je vůbec častým terčem jejich řádění, zaměřují se na odpočívadla, kde poničí mapu, lavičky, odpadkové koše i výdejní stojan se sáčky na psí exkrementy,“ vypočítává Krupa. Město ale počítá škody i u kostela svatého Petra a Pavla, kde kdosi rozbil čtyři svítidla i se stojany a před rokem se neštítil poničit dřevěné sochy apoštolů, kterým uřízl nos… Už skoro koloritem jsou počmárané nebo rozbité vitríny politických stran, rozřezávání nejen politických, ale i reklamních plakátů nebo vytrhávání a poškozování dopravních značek na náměstí Svobody, v ulicích Na Rynku, Na Řádku, třídě Vítězství nebo Na Drahách. Ale někomu třeba vadí i květiny v truhlících na zábradlí mostu přes řeku Olšavy. „Jak jinak si vysvětlit, že je vytrhá a hodí do vody… O nepovoleném odkládání odpadů u sběrných míst ani nevmluvím, lidé přitom mají možnost je bezplatně odevzdat do sběrného dvora Ve Strhanci,“ pokračuje Krupa.

Radnice proto apeluje na spoluobčany, aby byli všímavější ke svému okolí a nedovolili beztrestné ničení městského majetku. „Příště totiž může dojít i na jejich majetek. Vandalové totiž rozdíl ve vlastnictví nečiní, pouze ničí,“ připomněl vedoucí odboru kunovické radnice.

Autor: ceh

Vaše názory

Penzistům pomůže Seniortaxi

Uherský Brod

Penzistům pomůže Seniortaxi

Jednotnou cenu 20 korun budou platit penzisté z Uherského Brodu, kteří si zavolají na cestu po městě...

5. 1. 2017
Podobu sídliště určila i anketa mezi lidmi

Uherské Hradiště

Podobu sídliště určila i anketa mezi lidmi

Sídliště 28. října v Uherském Hradišti se konečně dočká rekonstrukce, která prostranství vtiskne důstojnou podobu. Nová tvář...

5. 1. 2017
Radní lidem nevyhověli, stromy přežijí

Polešovice

Radní lidem nevyhověli, stromy přežijí

Hřbitov v Polešovicích o zeleň nepřijde. Žádost šesti lidí o pokácení všech listnatých stromů radní smetli ze...

5. 1. 2017
Hradčovice připomenou 770 let obce knihou

Hradčovice

Hradčovice připomenou 770 let obce knihou

Autorský kolektiv složený převážně z pracovníků muzeí a vědeckých pracovišť vytváří pro Hradčovice knihu, která shrne 770...

5. 1. 2017
TOPlist