FacebookYoutubeInstagram

Ve špitále hořelo, lékaři a sestry obstáli

Uherské Hradiště Zprávy 10. 9. 2019
Ve špitále hořelo, lékaři a sestry obstáli
Foto: archiv Uherskohradišťské nemocnice
Inzerce

Lékaři a sestry Uherskohradišťské nemocnice zažili horké chvilky, s hasicím přístrojem v ruce totiž bojovali s nebezpečným ohněm… Ale všechno dobře dopadlo, zdravotníci totiž plameny likvidovali jen na zkoušku a pod dohledem profesionálních hasičů. Většina si vyzkoušela hašení požáru vůbec poprvé.

„Cvičení bylo prioritně určené pro tříčlenné preventivní požární hlídky, které máme na každém lůžkovém oddělení. Připravili jsme nádobu, ve které jsme zapálili hořlavou směs, a každý si sám vyzkoušel plameny uhasit,“ prozradil Jan Skácal, bezpečnostní technik Uherskohradišťské nemocnice. „K ohni mám velký respekt. Nikdy jsem hasicí přístroj nedržela v ruce, překvapilo mě, jakou má sílu a jak rychle plameny uhasí. Je dobré mít i teoretické znalosti, ale praktický nácvik je důležitý,“ popsala čerstvou zkušenost Šárka Došková, staniční sestra na šestinedělí porodnicko-gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Manipulaci s hasicím přístrojem si poprvé vyzkoušela i Ivana Ingrová, staniční sestra plicního oddělení, která trénink oceňuje. „Určitě to byla zajímavá zkušenost. Jen doufám, že se nedočkáme reálné situace, ale je dobré vědět, jak případně zareagovat,“ uvedla Ingrová.

Ani profesionální hasiči z Uherského Hradiště se s podobnou formou praktického školení často nesetkávají. „Obvyklé je teoretické školení v zasedací místnosti, kde přehrajeme obrázky a videa. Praktický nácvik se ale určitě vryje do podvědomí lépe. V reálné situaci, kdy se přidá stres a nervy, pak uložené znalosti naskočí,“ tvrdí uherskohradišťský hasič Petr Vašulka. Zaměstnanci nemocnice přitom krizové situace procvičují každoročně. Loni si třeba vyzkoušeli evakuaci figurantů z interního pavilonu po nahlášení bomby, do cvičení se zapojily všechny složky integrovaného záchranného systému.

Autor: ceh

Vaše názory

Dobré pivo trhlo rekord, klienty Ulity čeká výlet

Uherské Hradiště

Dobré pivo trhlo rekord, klienty Ulity čeká výlet

Třetí ročník charitativní akce Doběhni, skoč nebo dojdi na pivo a pomáhej, kterou pořádá Charita Uherské Hradiště,...

10. 9. 2019
Výroční ceny měst získají letos choreografka a dva trenéři

Uherské Hradiště

Výroční ceny měst získají letos choreografka a dva trenéři

Choreografka Ladislava Košíková a trenérský bard Jiří Zerzáň, to jsou další dvě významné osobnosti, které získají Cenu...

10. 9. 2019
Cyklista nadýchal 3,28 promile

Slovácko

Cyklista nadýchal 3,28 promile

Alkohol je zlý šofér, za volant nepatří. Jenže to je jako házet hrách na stěnu… Statistiky dopravních...

9. 9. 2019
Most u Pitína zmizel, nový stál 16 milionů

Pitín

Most u Pitína zmizel, nový stál 16 milionů

Silničáři v minulých dnech dokončili stavbu nového mostu na cestě mezi Pitínem a Slavičínem. Pět měsíců dlouhá...

9. 9. 2019
TOPlist