FacebookYoutubeInstagram

Veličané chtějí mít čisto, postaví sběrný dvůr a navíc levně

Velká nad Veličkou Zprávy 2. 10. 2008
Veličané chtějí mít čisto, postaví sběrný dvůr a navíc levně

Konec černým skládkám, na kterých až dosud končí předměty a výrobky, které nejde vyhodit do kontejnerů či odvézt do sběrny, vyhlásila radnice ve Velké nad Veličkou. Ještě letos proto začne stavět sběrný dvůr, a co je zajímavé, radnice jej postaví doslova za hubičku.

„Sběrný dvůr nám tady chybí jako sůl. Když se nám proto podařilo získat na jeho vybudování dotace, okamžitě jsme podnikli patřičné kroky a nyní již máme vybraného i zhotovitele. Začít s výstavbou tak můžeme ještě letos,“ raduje se starosta Velké Jiří Pšurný a ví proč. Sběrný dvůr, který bude sloužit výhradně pro region Velká nad Veličkou, totiž ekologicky zlikviduje jak bioodpad, tak i veškerý odpad tříděný, který zahrnuje třeba i stavební suť či textil.

Sběrný dvůr má rozpočet šestnáct milionů korun, což by pro obecní rozpočet znamenalo jistě velké sousto. Velké tak výrazně pomohly dotace z Operačního fondu životního prostředí a z Jihomoravského kraje. „Z fondu se nám podařilo získat dotaci ve výši devadesáti procent a z Jihomoravského kraje pět procent nákladů. Z obecního rozpočtu nám tak zbývá pokrýt zbývajících pět procent, čili asi osm set tisíc korun,“ doplnil starosta.

Nová služba zahrnující vznik sběrného dvora a kompostárny začne vyrůstat v areálu čistírny odpadních vod. Na výstavbu mají přitom Horňáci poměrně dost času. Termín dokončení je totiž stanoven až na konec příštího roku

Autor: zde

Vaše názory

Písek od října opět uzavřen!

Moravský Písek

Písek od října opět uzavřen!

Řidiči, kteří si v posledních měsících zvykli zkracovat si cestu od Buchlovských hor ve směru na Bzenec...

2. 10. 2008
Kaplička bude rok ohrožena

Ostrožská Nová Ves

Kaplička bude rok ohrožena

S velkými obavami budou zřejmě sledovat projíždějící kamiony v centru obce představitelé novoveské radnice. Z myslí jim...

2. 10. 2008
Centrum pro děti otevřeli v „domě hrůzy“

Uherský Brod

Centrum pro děti otevřeli v „domě hrůzy“

Příští týden se otevřou dveře nízkoprahového centra pro děti a mládež v Uh. Brodě. Smělým cílem tohoto...

2. 10. 2008
U Luxů asi bezpečněji nebude

Újezdec u Luhačovic

U Luxů asi bezpečněji nebude

Když se před nedávnem stala tragická nehoda, při níž na výjezdu ze šumické cyklostezky přišel o život...

2. 10. 2008
TOPlist