FacebookYoutubeInstagram

Vrbka podpoří mladé

Malá Vrbka Zprávy 23. 1. 2009

Nikam se nestěhujte a zůstaňte tady! Tento vzkaz vysílá zejména svým mladým obyvatelům Malá Vrbka. Dělá přitom prakticky vše, co se dá. V centru obce vytváří parčík, bývalou školu předělává na společenský dům a nově mění i svůj územní plán. Chce v něm prosadit nový prostor pro výstavbu nových rodinných domů.

„Opuštěných či zchátraných objektů máme v obci sice víc než dost, ale problém je v tom, že je jejich majitelé nechtějí prodat, a mladí lidé si tak nemají kde postavit svůj dům. Už nám kvůli tomu utekla jedna mladá rodina do Kuželova, a to se nám vůbec nelíbí. Chceme tady mladé udržet, a proto nyní žádáme změnu územního plánu,“ vysvětlil starosta Malé Vrbky Josef Kadlčík, který vhodnou lokalitu našel v blízkosti tamního hřbitova.

„Je to krásné a tiché místo s výhledem do širokého okolí, v blízkosti lesa. Prostor přitom plánujeme tak, aby domy nestály úplně u sebe, ale aby každý měl kolem sebe dostatek místa,“ řekl starosta o pozemku, kde by se měly vejít tři rodinné domy.

„První zájemce se už o pozemek hlásí, takže je to pro nás docela akutní záležitost,“ přiznal Kadlčík, podle kterého vedou k pozemku všechny potřebné sítě. Cenu za čtvereční metr obec ještě nestanovila. Jak však starosta uvádí, měla by se pohybovat kolem padesáti korun. 

Autor: zde
Inzerce

Vaše názory

Pomoc Haiti již připravena

Blatnice pod sv. Antonínkem

Pomoc Haiti již připravena

Již šest set padesát pět tisíc korun se podařilo získat na benefičních koncertech pro hladovějící děti na...

23. 1. 2009
Horňácko se stane sídlem biskupa

Hrubá Vrbka

Horňácko se stane sídlem biskupa

Horňácko se po letech opět zapíše do míst, kde sídlí významná církevní osobnost. V polovině února totiž...

23. 1. 2009
Ušetří za vytápění škol

Staré Město

Ušetří za vytápění škol

Trojlístek mateřských škol a Základní škola Komenského ve St. Městě výrazně prokoukly. Po šedivých letech se školní...

22. 1. 2009
Bacily ohrožují nájemníky

Polešovice

Bacily ohrožují nájemníky

Nájemníky dvou obecních bytů už bacily od pacientů neschvátí! Radnice totiž plánuje kompletní rekonstrukci zchátralého zdravotního střediska,...

22. 1. 2009
TOPlist