FacebookYoutubeInstagram

Výbuch poznamenal půl ulice

Uherský Brod Zprávy 1. 2. 2010
Výbuch poznamenal půl ulice

Policie prostor výbuchu neprodyšně uzavřela.

Foto: pas
Inzerce

Tragickou smrtí skončil výbuch plynu v Uh. Brodě. Nechybělo mnoho a nemuselo se jednat o jedinou oběť. Střepy rozeseté po celé ulici nápovídají, že kdyby tu někdo v době výbuchu procházel, nemusel by mít vůbec šťastný den. Štěstí v neštěstí zažívají i nejbližší sousedé. Jejich domy jsou sice skutečně jako po náletu, ale při představě, co by udělaly střepy letící společně s tlakovou vlnou lidskému tělu, až zamrazí. Lidé v okolí několika desítek až stovek metrů cítili zřetelnou tlakovou vlnu. Rána z výbuchu se pak nesla další stovky metrů.

„To byla rána, jako když vybuchne bomba. Málem mně to rozbilo okna,“ prozradila jedna z přihlížejících důchodkyň, která bydlí o pár set metrů dál. Pohled do rozvalin a hory suti byl tristní. Jen jeden dům to však neodnesl.

„Máme rozbitá okna, jde vidět, jak jsou u některých domů poškozené i zdi. Samozřejmě střecha je v háji. Teď čekáme na pojišťovnu,“ prozradil jeden ze sousedů, který se nepředstavil. Už jen škody viditelné z ulice působí hrozivě. Větší škody mají však lidé uvnitř. Výbuch a letící střepiny poškodily vnitřní vybavení domů. Výbuch byl slyšet na stovky metrů daleko.

„Také jsme to slyšeli. V nadsázce jsme si říkali, že to je rána, že musel spadnout barák, a ono nakonec jo,“ prozradil svou zkušenost Ladislav Srník z Rolnické ulice, kde také výbuch zaznamenali. Podle Vlastimila Šmída, ředitele brodského aquaparku, výbuch překvapil i návštěvníky bazénu.

„Výbuch rozdrnčel v areálu všechna okna, naštěstí se však nic nepoškodilo,“ nechal se slyšel Šmíd. Podle Ladislava Kryštofa, starosty Uh. Brodu, se zjišťovalo, zda bude pro okolní rodiny potřeba sehnat náhradní ubytování. To nakonec nebylo potřeba. Jediná oběť středečního výbuchu zřejmě částečně doplatila i na svůj samotářský život.

 

Autor: LUKÁŠ FABIÁN

Vaše názory

Magnetická rezonance v UH

Uherské Hradiště

Magnetická rezonance v UH

Pacienti z Uherskohradišťska už nemusí absolvovat kvůli vyšetření na magnetické rezonanci cestu do sousedního Zlína. Uherskohradišťská nemocnice...

1. 2. 2010
Zahynul pod troskami

Uherský Brod

Zahynul pod troskami

Ve středu krátce před třetí hodinou se ve spodní části města, u řeky, ozvala neskutečná rána. Za...

31. 1. 2010
Zákon pustili do druhého čtení

Praha

Zákon pustili do druhého čtení

Naděje umírá poslední, šance na bezplatný převod věznice na město Uherské Hradiště žije. A po pátečním jednání...

31. 1. 2010
Zemřel při požáru

Bzenec

Zemřel při požáru

První letošní oběť požáru v kraji evidují od čtvrtka členové Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Při požáru...

29. 1. 2010
TOPlist